Preskocit navigáciu

Kontrola prípravy jednej z rozhodujúcich úloh v tomto výcvikovom roku


Kontrola prípravy jednej z rozhodujúcich úloh v tomto výcvikovom roku
V rámci svojej pracovej cesty sa v stredu, 18. januára 2011 zastavil veliteľ pozemných síl aj v priestoroch 12. mechanizovaného práporu (mpr) v Nitre. V úvodnom brífingu veliteľ práporu podplukovník Peter Ondrejka informoval generálmajora Jána Salaganiča o prebiehajúcom a plánovanom výcviku jednotiek so zameraním na jednotky predurčené do NRF 2013 (Nato Response Force – Sily rýchlej reakcie).
Príprava a následné zaradenie do NRF 2013 je v tomto výcvikovom roku  hlavnou úlohou 12. mpr a na túto úlohu je predurčená 3. mechanizovaná rota. Po splnení certifikačného cvičenia, ktoré sa uskutoční koncom tohto roka, bude spomínaná jednotka od 1. januára 2013 zaradená do NRF. Počas návštevy veliteľ pozemných síl zároveň vykonal i kontrolu priestorov jednotiek, kde sa zameral na zabezpečenie  zbraní a nočných pozorovacích prístrojov.
 
 

Kontrola prípravy jednej z rozhodujúcich úloh v tomto výcvikovom roku Kontrola prípravy jednej z rozhodujúcich úloh v tomto výcvikovom roku Kontrola prípravy jednej z rozhodujúcich úloh v tomto výcvikovom roku

Autor: St. dôstojník 1.mb , Foto: 12. mpr - Dátum: 18.01.2012
Čítanosť: 7365
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share