Preskocit navigáciu

„Noc múzeí a galérií 2019“ vo Svidníku


„Noc múzeí a galérií 2019“ vo Svidníku
Vojenský historický ústav Bratislava a jeho organizačná zložka Múzejné oddelenie Vojenského historického múzea vo Svidníku zorganizovali v sobotu 18. mája 2019 v čase od 16.00 hod. do 22.00 hod. tradičné podujatie „Noc múzeí a galérií“.
 
Príjemné slnečné počasie sem prilákalo okolo 1250 návštevníkov. Pre verejnosť bol pripravený bohatý kultúrno-spoločenský program. V priestoroch Vojenského historického múzea - Múzejného oddelenia bolo pripravené premietanie dokumentárnych a hraných filmov z obdobia 1. a 2. svetovej vojny, statické ukážky kolesovej a pásovej vojenskej techniky, ako aj ukážka boja zblízka a dynamické ukážky s použitím cvičnej munície príslušníkmi 2. mechanizovanej brigády z Prešova.
Počas podujatia sa verejnosť mohla bližšie oboznámiť aj s prácou profesionálnych vojakov, a to priamo od prítomných príslušníkov Personálneho úradu Ozbrojených síl SR Regrutačnej skupiny Prešov. Vo svojom propagačnom stane poskytovali informácie o výberových a prijímacích konaniach pre vstup do Ozbrojených síl Slovenskej republiky a o zaradení vojakov v zálohe do aktívnych záloh v roku 2019.

 „Noc múzeí a galérií 2019“ vo Svidníku „Noc múzeí a galérií 2019“ vo Svidníku

Autor: pu os sr - Dátum: 24.05.2019
Čítanosť: 309
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share