Atraktívny deň detí na „Prešovskom krídle“...


Atraktívny deň detí na „Prešovskom krídle“...

Skutočne atraktívny deň detí bol v piatok 9. júna 2017 na Prešovskom Vrtuľníkovom krídle pri príležitosti Medzinárodného dňa detí. Organizátormi podujatia (vrtuľníkové krídlo Prešov, 2. mechanizovaná brigáda Prešov, prápor CSS Prešov, vojenská polícia a Okresné riaditeľstvo HaZZ Prešov) sa podarilo prilákať do areálu letiska takmer vyše dve tisícky návštevníkov. Pri organizácii podujatia pomáhali aj príslušníci Regrutačnej skupiny Prešov, Personálneho úradu Ozbrojených síl SR.

 


Od rána prichádzali zvedavé deti materských, základných i stredných škôl z takmer celého Prešovského kraja. Aktivita oslovila a zaujala aj tých skôr narodených. Celé dopoludnie mali návštevníci možnosť vidieť ukážky leteckej, pozemnej kolesovej a pásovej techniky, ukážky ručných zbraní, prelet vrtuľníka Mi-17, výcvik psov, boj zblízka, vzdušný výsadok z vrtuľníka Mi-17 a veľa iného... Čo môže byť krajšie, ako rozžiarené detské oči a detský smiech. A presne to sa organizátorom podujatia podarilo, dokonca aj počasie vyšlo na jednotku.

 


Príslušníci Regrutačnej skupiny z Prešova odpovedali účastníkom akcie na množstvo otázok týkajúcich sa nielen štátnej služby. Mnohí, hlavne tí mladší, využili jedinečnú príležitosť odfotografovať sa s nepriestrelnou vestou a prilbou na hlave. Najväčším lákadlom však bolo maľovanie tvárí maskovacími farbami, poniektorí si prišli doplniť farbu aj dvakrát.

 


„Ja chcem namaľovať „dva“ čiary!“ znela prosba stredoškoláčky. „Zopakuj mi to, prosím!“ odvetil som. „Tak jednu!“ pohotovo reagovala. Nie túto odpoveď som čakal, ale jej vynaliezavosť ma dostala. Možno jej práve táto vlastnosť pomôže pri hľadaní svojho budúceho povolania, veď vojaci musia byť taktiež trocha „vynaliezaví“.


Atraktívny deň detí na „Prešovskom krídle“...Atraktívny deň detí na „Prešovskom krídle“...Atraktívny deň detí na „Prešovskom krídle“...Atraktívny deň detí na „Prešovskom krídle“...Atraktívny deň detí na „Prešovskom krídle“...Atraktívny deň detí na „Prešovskom krídle“...Atraktívny deň detí na „Prešovskom krídle“...Atraktívny deň detí na „Prešovskom krídle“...

Autor: rtn. Alojz MIKULA (RSk Prešov) - Dátum: 12.06.2017
Čítanosť: 2813
Verzia pre tlač

Skočiť na menu