Preskocit navigáciu

Zdokonaľovacia príprava príslušníkov PÚ OS SR


Zdokonaľovacia príprava príslušníkov PÚ OS SR

V rámci tohtoročného výcviku absolvovali príslušníci Personálneho úradu OS SR 16.0.3.2017 v priestore barierovej strelnice Sučany zdokonaľovaciu prípravu v streľbe z ručných zbraní a základných bojových zručností.

Cieľom zdokonaľovacej prípravy bolo preveriť a zdokonaliť príslušníkov Personálneho úradu OS SR zo streleckej prípravy v zmysle predpisu Vševojsk-4-2 a z vybraných predmetov ZBZ vojaka v súlade so služobnou pomôckou SPJ-3-7/Vševojsk.

Riadiaci zamestnania podplukovník Ing. Róbert MEŠKO cvičiacich oboznámil z tematikou, podmienkami plnenia jednotlivých cvičení strelieb a bezpečnostnými opatreniami. Hlavnou úlohou bolo plnenie podmienok cvičení v streľbe z Pi. vz. 82 a Sa vz. 58, k čomu boli na pomocných pracoviskách vykonané nácviky činnosti. V rámci ďalších pracovísk bola precvičená tematika chemickej prípravy „prostriedky individuálnej ochrany jednotlivca (SPJ-3-7/Vševojsk) a zdravotníckej prípravy „Prvá pomoc - (SPJ-3-7/Vševojsk)". Riadiacou na pracovisku zdravotnej prípravy bola príslušníčka obväziska Základne výcviku a mobilizačného doplňovania Martin.

Dodržiavaním bezpečnostných opatrení a zodpovednou prípravou zamestnania zo strany jednotlivých riadiacich boli ciele zdokonaľovacej prípravy splnené.

Príprava profesionálnych vojakov v jednotlivých oblastiach bola vykonaná v súlade s Programom základných bojových zručností vojaka a malej skupiny (tímu) v rámci OS SR č. SPJ-3-7/Vševojsk.


fffff1f1f1f1

Autor: pu os sr - Dátum: 17.03.2017
Čítanosť: 1806
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share