Boje na Hrone – Tekov 2016


Boje na Hrone – Tekov 2016

Dňa 30. júla 2016 sa už tradične pri obci Starý Tekov uskutočnil 11. ročník Bojov na Hrone. Aktivity pod záštitou ministra obrany SR sa zúčastnili viacerí poprední funkcionári OS SR na čele s ministrom obrany SR Petrom Gajdošom. Počas podujatia sa účastníkom predstavili jednotky Ozbrojených síl Slovenskej republiky zastúpení prevažne príslušníkmi 13.mechanizovaného práporu Levice. Tí predviedli dynamickú ukážku bojovej činnosti a zručností boja z blízka. Bojovú činnosť a ukážky z výcviku Červenej armády a Wermachtu predviedli členovia klubu ČSĽA, ktorých boje boli podporované zo vzduchu dobovými lietadlami.

Hlavným bodom programu bola rekonštrukcia bojov na Hrone medzi Červenou armádou a Wehrmachtom. V bojoch sa ukázal veľký počet dobovej vojenskej techniky a lietadiel. Boje prebiehali za silnej paľby a silných výbuchov, ktoré dotvárali kulisu týchto bojov.

V spolupráci s Regrutačnou skupinou tu bola pre malých bojovníkov možnosť vyskúšať si prekážkovú dráhu, vykopať si okop, či nechať si zamaskovať tvár maskovacími farbami alebo si poskladať papierovú vojenskú čiapku. V regrutačnom stane boli k dispozícii tlačoviny s informáciami o možnosti prijatia do OS SR a časopisy Obrana.


Boje na Hrone – Tekov 2016Boje na Hrone – Tekov 2016Boje na Hrone – Tekov 2016Boje na Hrone – Tekov 2016

Autor: RSk BA - Dátum: 02.08.2016
Čítanosť: 5699
Verzia pre tlač

Skočiť na menu