V Humennom boli vojaci...


V Humennom boli vojaci...

Príslušníci Regrutačnej skupiny Prešov, Personálneho úradu Ozbrojených síl SR navštívili dňa 12. novembra 2015 študentov dvoch gymnázií v Humennom, Gymnázium sv. Jána Zlatoústeho na Lesnej ulici a Cirkevná spojená škola - Gymnázium na Duchnovičovej ulici.

 
Hlavnou témou pripravených prezentácií boli podmienky štátnej služby profesionálneho vojaka v ozbrojených silách Slovenskej republiky podľa nového zákona a možnosť štúdia na Akadémii ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika v Liptovskom Mikuláši.
Študenti si vypočuli, čo všetko musí občan splniť pri vstupe do ozbrojených síl Slovenskej republiky, ako prebieha proces výberového a prijímacieho konania a aké študijné programy budú otvárané na Akadémii ozbrojených síl v akademickom roku 2016/2017. Maturantov zaujali hlavne informácie o sociálnom a finančnom zabezpečení budúcich „kadetov“ Akadémie ozbrojených síl.


Príslušníci Regrutačnej skupiny odpovedali na záplavu otázok ako napr.: „Čo s tehotnou vojačkou?“, „Môžem mať tetovanie?“, „Chcem byť pilot, čo mám robiť?“. Študentom poskytli množstvo informácií týkajúcich sa povolania profesionálneho vojaka.
Zostáva len veriť, že niektorí Regrutačnú skupinu určite navštívia.


V Humennom boli vojaci...V Humennom boli vojaci...V Humennom boli vojaci...V Humennom boli vojaci...V Humennom boli vojaci...

Autor: rotný Alojz MIKULA, Regrutačná skupina Prešov , Foto: autor - Dátum: 13.11.2015
Čítanosť: 7165
Verzia pre tlač

Skočiť na menu