Čo môžete urobiť dnes, urobte to ...


Čo môžete urobiť dnes, urobte to ...

Urobiť správny krok, správne sa rozhodnúť o svojom budúcom povolaní prišli pomôcť Prešovskí regrutátori študentom dvoch Bardejovských stredných škôl a to Spojenej škole – Gymnázium na ulici Slovenská č. 5 a Gymnáziu na ulici Jiráskova č. 12 dňa 5. novembra 2015.


Svojou prezentáciou regrutátori informovali študentov o nových podmienkach štátnej služby profesionálneho vojaka v Ozbrojených silách Slovenskej republiky a možnosti štúdia na Akadémii ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika v Liptovskom Mikuláši. Oslovili takmer dvesto mladých ľudí. Rozobrali celý proces výberového a prijímacieho konania, čím všetkým musí prejsť občan od podania si žiadosti o prijatie do štátnej služby profesionálneho vojaka.


Zo všetkých otázok, ktoré zazneli z úst študentov na adresu regrutátorov, uvediem aspoň jednu: „Čo mám robiť, ak chcem byť snajper?“, „No, predovšetkým musíte mať dobré oko a nesmú sa Vám triasť ruky...“, takto zľahka začal kpt. Marian Sadilek – náčelník regrutačnej skupiny Prešov odpovedať na otázku študenta a pokračoval v odpovedi: „snajper čiže odstreľovač - je strelec, ktorý sa špecializuje na presnú streľbu na strednú a dlhú vzdialenosť, je to vojak s kompletným špeciálnym odstreľovacím výcvikom, hlavnou úlohou je likvidácia nepriateľských osôb, zvyčajne sú súčasťou zásahových jednotiek...“. Odmenou za odpovede a samotné prezentácie bol vrúcny potlesk študentov.
Ostáva nám len veriť, že študenti urobia ešte dnes ten správny krok – rozhodnú sa!


Čo môžete urobiť dnes, urobte to ...Čo môžete urobiť dnes, urobte to ...Čo môžete urobiť dnes, urobte to ...Čo môžete urobiť dnes, urobte to ...Čo môžete urobiť dnes, urobte to ...Čo môžete urobiť dnes, urobte to ...Čo môžete urobiť dnes, urobte to...

Autor: rotný Alojz MIKULA, Regrutačná skupina Prešov , Foto: autor - Dátum: 06.11.2015
Čítanosť: 7447
Verzia pre tlač

Skočiť na menu