Deň ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmi


Deň ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmi

Dňa 5. septembra 2015 organizoval Vojenský historický ústav Bratislava v spolupráci s mestom Piešťany v areáli Vojenského historického múzea v Piešťanoch pod záštitou ministra obrany SR Martina Glváča 9. ročník podujatia „Deň ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmi.“

Zámerom organizátorov tejto kultúrno-spoločenskej a športovej akcie bolo pútavou formou predstaviť mladej generácii nielen modernú, ale aj historickú vojenskú techniku, výzbroj a výstroj. Zároveň pri praktických ukážkach záchranných zložiek prezentovať modernú techniku a výstroj a tiež vysokú profesionálnu pripravenosť ich príslušníkov pri obrane a ochrane života a zdravia občanov SR, ako aj ich majetku.

Na slávnostnom otvorení podujatia sa zúčastnil zástupca veliteľa pozemných síl OS SR brigádny generál Juraj Krištofovič, pridelenec obrany Českej republiky na Slovensku brigádny generál Zdeněk Jakůbek, veliteľ taktického krídla Sliač plukovník gšt. Vladimír Lisý, primátor Piešťan Miloš Tamajka a ďalší hostia.

Hostí privítal riaditeľ VHÚ plukovník Miroslav Čaplovič. Ďalším bodom programu bolo vystúpenie Vojenskej hudby OS SR a vystúpenie príslušníkov Čestnej stráže OS SR. Prezídium PZ SR Bratislava odbor hipológie a kynológie zaujal ukážkou práce služobnej hipológie, Colný úrad Bratislava predviedol ukážky služobného vyhľadávania omamno-psychotropných látok a peňazí. ÚVTOSaÚVV Leopoldov sa prezentoval ukážkou práce väzenskej a justičnej stráže MV SR.

V programe bolo zaradené aj rozvinutie protilietadlového raketového systému S-300P. Veľkú pozornosť návštevníkov pútal prelet lietadla MIG-29 a ukážka vojenskej pilotáže nad areálom. Počas celej akcie príslušníci RSk Trnava informovali verejnosť o možnostiach vstupu do OS SR v rámci osobných konzultácií, ochotne a radi odpovedali na otázky súvisiace s propagačnou aktivitou. U detí malo najväčší úspech maľovanie na tvár a následné fotenia sa v modulárnom systéme.

Podujatie verejnosti a najmä deťom predstavilo nielen prácu ozbrojených zložiek a záchranných systémov Slovenskej republike, ale tiež rozvíja novodobú tradíciu v oblasti upevňovania vzťahov medzi príslušníkmi jednotlivých ozbrojených a záchranných zložiek.

Deň ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmiDeň ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmiDeň ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmiDeň ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmiDeň ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmiDeň ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmiDeň ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmiDeň ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmiDeň ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmiDeň ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmiDeň ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmiDeň ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmi

Autor: RSk TT , Foto: RSk TT, VHÚ BA - Dátum: 09.09.2015
Čítanosť: 7749
Verzia pre tlač

Skočiť na menu