„Deň mesta Trebišov“


„Deň mesta Trebišov“

Pri príležitosti 71. výročia Slovenského národného povstania, ktoré si v týchto dňoch na mnohých miestach Slovenska pripomíname, si aj občania v Trebišove pripomenuli toto historické výročie v mestskom parku kultúrno – spoločenským podujatím „Deň mesta Trebišov“.


Vojaci pozemných síl OS SR z 21. zmiešaného mechanizovaného práporu v Trebišove a príslušníci vojenskej polície predviedli deťom ukážky prepadu vojenského vozidla, sebaobrany a ukážku vybraných druhov osobnej výzbroje, techniky a výstroje.


Príslušníci Regrutačných skupín Košice a Prešov využili atmosféru podujatia na priblíženie života príslušníkov Ozbrojených síl Slovenskej republiky a poskytnutie informácií o požiadavkách kladených na záujemcov o štátnu službu profesionálneho vojaka. Najmenším účastníkom spestrili čas maľovaním na tvár maskovacími farbami a súťažou triafaním loptičky na cieľ.


Možnosť na jeden deň „ochutnať vojenský chlebíček“ bola pre zúčastnených obrovským, v mnohých prípadoch neopakovateľným zážitkom.


„Deň mesta Trebišov“„Deň mesta Trebišov“„Deň mesta Trebišov“„Deň mesta Trebišov“„Deň mesta Trebišov“„Deň mesta Trebišov“„Deň mesta Trebišov“„Deň mesta Trebišov“

Autor: čat. Bc. Vladimír GUNÁR - RSk KE , Foto: autor - Dátum: 31.08.2015
Čítanosť: 9520
Verzia pre tlač

Skočiť na menu