TEKOV 2015


TEKOV 2015

     Dňa 25. júla 2015 sa pri obci Starý Tekov uskutočnil 10. ročník Bojov na Hrone. Aktivity pod záštitou predsedu vlády SR sa zúčastnili viacerí hlavní funkcionári OS SR na čele s 1. zástupcom náčelníka Generálneho štábu OS SR generálporučíkom Petrom Gajdošom. Počas podujatia sa účastníkom predstavili jednotky Ozbrojených síl Slovenskej republiky a Policajného zboru pri statických a dynamických ukážkach. Bojovú činnosť a ukážky z výcviku Červenej armády a Wermachtu predviedli členovia klubu ČSĽA, ktorých boje boli podporované zo vzduchu dobovými lietadlami RetroSkyTeamu z Košíc.

     Príslušníci 13.mechanizovaného práporu Levice predviedli pútavú dynamickú ukážku bojovej činnosti, počas ktorej sa zamaskovaná obrnená technika preháňala po teréne. Pozornosť pútala aj ukážka sebaobrany, ktorá bola v určitých momentoch ako vystrihnutá z akčného filmu a viacerých zúčastnených rozbolela hlava v závere pri pohľade na vojakov, ktorí rozbíjali pripravené dosky a kvádre o všetky časti tela vrátane hlavy.

     Hlavným bodom programu bola rekonštrukcia bojov na Hrone medzi Červenou armádou a Wehrmachtom. V bojoch bol zapojený veľký počet dobovej vojenskej techniky a lietadiel. Boje prebiehali za silnej paľby a množstva výbuchov, ktoré dotvárali celkový obraz týchto ťažkých bojov.

     Regrutačná skupina pre návštevníkov pripravila možnosť vyskúšať si nepriestrelnú vestu a prilbu ako aj nosný modulárny systém. Pre malých bojovníkov tu bola možnosť nechať si zamaskovať tvár maskovacími farbami alebo si poskladať papierovú vojenskú čiapku. V regrutačnom stane boli k dispozícii tlačoviny s informáciami o možnosti prijatia do OS SR a časopisy Obrana. Navyše bol pre návštevníkov vybudovaný stan, kde boli premietané propagačné videá a filmy.

 

FOTOGALÉRIA

 


TEKOV 2015TEKOV 2015TEKOV 2015TEKOV 2015TEKOV 2015TEKOV 2015TEKOV 2015

Autor: RSk NR - Dátum: 31.07.2015
Čítanosť: 21855
Verzia pre tlač

Skočiť na menu