Akčný deň detí v Senci


Akčný deň detí v Senci

     V nedeľu 31.5.2015 sa konal už 8. ročník akcie s názvom Akčný deň detí, ktorá bola určená pre všetky deti zo Senca, blízkeho ale aj vzdialenejšieho okolia – jednoducho pre všetky deti, ktoré chceli prežiť príjemný deň na Slnečných jazerách v Senci. Na akcii sa už tradične predstavili s ukážkami svojej činnosti: Policajný zbor Slovenskej republiky, Ozbrojené sily Slovenskej republiky, Hasičský a záchranný zbor Slovenskej republiky, Dobrovoľný hasičský zbor, Záchranná zdravotná služba. V programe sa predviedli a svoje umenie ukázali majstri taekwon-do, ladné cvičenky zumby a tanečníci školy F-Dance. Po prvýkrát sa v Senci predstavili s ukážkou činnosti aj príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže.

Deti si užili majstra sveta v poloťažkej váhe Tomiho KID Kovácsa, ktorý sa im venoval počas celého dňa. Kulinárske zručnosti detí zase rozvíjal známy šéfkuchár Jaroslav Žídek. Detičky sa mohli zdokonaliť v angličtine, zahrať sa a zaspievať si s jazykovou školou Andantino. Novinkou v tomto roku bola aj rozšírená “relax zóna”.

Vrcholom akcie bola simulácia námorno-leteckej bitky z druhej svetovej vojny - BITKA MIDWAY. Polhodinová bitka obrích modelov ( dvoj až štvormetrových) lodí, ponoriek a lietadiel s reálnymi výbuchmi a pyrotechnickými efektmi sa rozpútala na hladine seneckých Slnečných jazier o 14:00 hod.

Regrutačná skupina Trnava a Bratislava pripravila spolu s vojakmi zo Serede program plný fotenia, vojenského maľovania a obliekania si nepriestrelnej vesty a kevlarovej prilby, aby detičky vyzerali ako vojaci. Ukážka terénneho vojenského automobilu zaujala ako tradične najmenších návštevníkov.


Akčný deň detí v SenciAkčný deň detí v SenciAkčný deň detí v SenciAkčný deň detí v SenciAkčný deň detí v SenciAkčný deň detí v SenciAkčný deň detí v SenciAkčný deň detí v SenciAkčný deň detí v SenciAkčný deň detí v SenciAkčný deň detí v SenciAkčný deň detí v SenciAkčný deň detí v SenciAkčný deň detí v SenciAkčný deň detí v SenciAkčný deň detí v SenciAkčný deň detí v SenciAkčný deň detí v SenciAkčný deň detí v SenciAkčný deň detí v SenciAkčný deň detí v SenciAkčný deň detí v SenciAkčný deň detí v SenciAkčný deň detí v Senci

Autor: RSk BA - Dátum: 03.06.2015
Čítanosť: 11456
Verzia pre tlač

Skočiť na menu