Preskocit navigáciuVYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
November 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

III. ročník streleckej súťaže


III. ročník streleckej súťaže

Pri príležitosti Medzinárodného dňa príslušníkov mierových síl OSN Ženijný prápor Sereď a Občianske združenie UN Veteran Slovakia, v spolupráci so Zväzom vojakov SR klub Sereď, zorganizovali dňa 30. mája 2015 v areáli pištolovej strelnice žpr v Seredi III. ročník streleckej súťaže.

Pri slávnostnom otvorení súťaže sa slova ujal prezident UN Veteran Slovakia plukovník v.v. Ing. Štefan Jangl PhD. a odchádzajúci veliteľ ženijného práporu  plukovník Ing. Dalibor Jelínek. Na zabezpečení a hladkom priebehu súťaže sa podieľali profesionálni vojaci z roty podpory velenia ženijného práporu plniaci podporné úlohy.

Na súťaži sa celkovo zúčastnilo dvadsaťdva družstiev, z ktorých víťazným sa stalo družstvo z práporu logistiky 1. mb v Topoľčanoch, druhé a tretie miesto úspešne vybojovali príslušníci ženijného práporu. Z jednotlivcov sa najlepšie umiestnil rtn. Patrik Selucký z práporu logistiky 1. mb, ktorý zvíťazil v tesnom záverečnom rozstrele.

Tento ročník nás poctili svojou účasťou i kolegovia spoza rieky Moravy, príslušníci 153. ženijného práporu z Olomouc. Práve príslušníčky AČR v kategórii žien obsadili prvé dve priečky - víťazkou sa stala rtn. Markéta Novotná. Najlepšie družstvá a strelci boli ocenení pohárom a medailou. Okrem súťaže sa vynikajúco darilo aj našim kuchárom na čele s des. Petrom Švecom pri príprave veteránskeho guľášu, ktorý chutil všetkým zúčastneným.

Celé strelecké podujatie tohto III. ročníka sa nieslo v príjemnej atmosfére a správnej športovej rivalite. Po skončení si súťažiaci posedeli pri guláši v družnej debate medzi priateľmi.


III. ročník streleckej súťažeIII. ročník streleckej súťažeIII. ročník streleckej súťažeIII. ročník streleckej súťaže

Autor: mjr. Ing. František MIHALOVIČ , Foto: Rudolf TÓTH, www.seredonline.sk - Dátum: 30.05.2015
Čítanosť: 3090
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share