Akčný deň


06.06.2015 o 09:00 hod,
Turá Lúka - Padelky - Myjava

 

     Regrutačná skupina Trenčín Vás pozýva na Akčný deň Padelky 2015, ktoré sa uskutoční v sobotu 6. júna 2015 v rovnomennom oddychovom areáli mestskej časti Turá Lúka. Program akcie nadobudol opäť o čosi jasnejšie kontúry a tak vám ho chceme predstaviť podrobnejšie. Akčný deň sa začne ráno o 9.00 h prvým kolom Okresnej súťaže Dobrovoľných hasičských zborov. Pokračovať bude ukážkami práce Pohotovostných policajných útvarov či policajných kynológov a po nich bude areál opäť patriť hasičom. O 12.30 h sa Padelky zmenia na vojnovú zónu a bojové strety veľkých RC modelov vojenskej techniky, tankov a britských či nemeckých stíhačiek v bitke o belgické mesto Bastogne pripomenú prítomným návštevníkom 71. výročie vylodenia spojencov v Normandii a zároveň 70. výročie konca 2. svetovej vojny. Vopred upozorňujeme tých, ktorí sa do Padelkov chystajú, aby v okolí bojiska rešpektovali pokyny usporiadateľov a zákazové tabuľky a nevstupovali do vyznačeného územia. Mohlo by dôjsť k úrazu.

 

Tankovú i leteckú bitku nám predvedú členovia Tankového a ponorkového klubu Žilina a ich vystúpenie bude sprevádzať hudobná produkcia a hovorené slovo. Približne o 13.30 h si budeme môcť pozrieť ukážky práce Hasičského a záchranného zboru SR pri hasení požiaru a vyslobodzovaní osôb z havarovaného vozidla a od 14.00 h predvedú divákom kus svojho umenia členovia Spolku na ochranu dravých vtákov ZAYFERUS z Českej republiky. Tí sa okrem nám dobre známych druhov operených dravcov starajú napríklad aj o vzácne druhy orlov, supov a kondorov.

 
Pozornosť návštevníkov Akčného dňa istotne upútajú aj skutočné vozidlá z obdobia 2. svetovej vojny, ktoré do Turej Lúky privezú členovia klubu OLD DUTY TRUCKS z Nového Mesta nad Váhom a moderná technika profesionálnych hasičov. Súčasťou sprievodného programu budú ďalej ukážky prvej pomoci a jej vyučovanie, jazdy na koňoch, streľba zo vzduchových zbraní či prezentácia už spomínaných RC modelov v mierke 1 : 6. Pripravené budú aj military shopy, medzi nimi i známy Muničák, ktorý ponúkne návštevníkom napríklad razenie vojenských známok, v príprave je tiež airsoftová strelnica.

 
Vzhľadom na dostupnosť a priechodnosť oddychového areálu Padelky bude v deň konania akcie zakázaný vjazd motorových vozidiel do celého areálu. Možnosti parkovania v Turej Lúke sú takisto obmedzené a preto už teraz prosíme všetkých návštevníkov, aby dali prednosť kyvadlovej autobusovej doprave, ktorá bude v tento deň premávať medzi myjavskou autobusovou stanicou a Turou Lúkou. Cestovné bude 0,50 €, pre deti do 6 rokov zadarmo. Vstupné na samotný Akčný deň bude 1,- € pre dospelých, deti do 15 rokov budú mať vstup voľný.


A napokon dodávame, že popoludní budú vybrané spoje zachádzať až na Marečkovu ulicu k štadiónu Spartaka Myjava, kde sa o 13.30 h začne benefičný koncert Deťom z lásky na podporu malých onkologických pacientov. Vystúpia na ňom napríklad skupina Desmod či Dara Rolins. Na obe podujatia vás srdečne pozývame a želáme si, aby nám vyšlo aj počasie!

AKčný deň Padelky 2015

<< späť

Skočiť na menu