Končiť! Pozor! ...


Končiť! Pozor! ...

     ... takto začal dňa 5. mája 2015 slávnostný nástup študentov Súkromnej strednej odbornej školy ochrany osôb a majetku v Bratislave, ktorý mali pri príležitosti 70. výročia ukončenia II. svetovej vojny.

     Oblečení v rovnošate napochodovali po "čatách" do priestorov telocvične, kde sa podalo hlásenie riaditeľovi školy. Po odznení hymny sa slova ujal riaditeľ školy, ktorý po úvodných slovách privítal i pozvaných hostí. Hosť generálmajor vo výslužbe Ing. Milan Stráňava v príhovore priblížil históriu II. svetovej vojny a zároveň vyzdvihol uplatnenie absolventov tejto školy v bezpečnostnom prostredí doma i v zahraničí.

    V súčasnej dobe je to jediná škola, ktorá pripravuje svojich žiakov na výkon povolaní v bezpečnostných zložkách. Medzi ich predmety patrí aj dvakrát do týždňa poradová príprava, sebaobrana, strelecká príprava a iné zaujímavé predmety, ktoré na iných stredných školách nenájdete.

     Pozvanie prijali i príslušníci Regrutačnej skupiny Bratislava Personálneho úradu OS SR, ktorí prezentovali novú mobilnú aplikáciu "Infoportál OS SR", ktorá informuje o dianí v Ozbrojených silách Slovenskej republiky a o aktuálnych výberových konaniach, a možnosti registrácie sa užívateľa. Zároveň profesionálni vojaci informovali študentov o podmienkach a kritériách prijatia do štátnej služby.

 

     Zaujímavosťou boli vojnové artefakty a historické zbrane z obdobia II. svetovej vojny, ktoré predstavili dobrovoľníci z občianskeho združenia "Bunker BS-6". Mládež si mohla vystavené historické predmety pozrieť zblízka a aj vyskúšať.


     Snáď aj absolventi tejto školy sa v budúcnosti stanú našimi kolegami, veď predpoklady na to už majú!


Končiť! Pozor! ...Končiť! Pozor! ...Končiť! Pozor! ...Končiť! Pozor! ...Končiť! Pozor! ...Končiť! Pozor! ...Končiť! Pozor! ...Končiť! Pozor! ...Končiť! Pozor! ...Končiť! Pozor! ...Končiť! Pozor! ...Končiť! Pozor! ...Končiť! Pozor! ...Končiť! Pozor! ...Končiť! Pozor! ...Končiť! Pozor! ...Končiť! Pozor! ...Končiť! Pozor! ...Končiť! Pozor! ...Končiť! Pozor! ...Končiť! Pozor! ...Končiť! Pozor! ...Končiť! Pozor! ...Končiť! Pozor! ...Končiť! Pozor! ...Končiť! Pozor! ...Končiť! Pozor! ...Končiť! Pozor! ...Končiť! Pozor! ...Končiť! Pozor! ...

Autor: RSk Bratislava - Dátum: 11.05.2015
Čítanosť: 9512
Verzia pre tlač

Skočiť na menu