Staň sa profesionálnym vojakom – lekárom


Staň sa profesionálnym vojakom – lekárom

     I tento rok v mesiaci apríl bude vyhlásené výberové konanie pre obsadenie voľných funkcií v štátnej službe profesionálnych vojakov – lekárov.

 

    Zaujímavé a atraktívne povolanie profesionálneho vojaka – lekára boli predstaviť príslušníci ozbrojených síl SR v dňoch 9. a 16. marca 2015 na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského Bratislava a Lekárskej fakulte Slovenskej zdravotníckej univerzity Bratislava.

    

     Po úvodných slovách majora Ing. Radovana Pistu z Odboru doplňovania a výberu personálu Personálneho úradu OS SR príslušník regrutačnej skupiny Bratislava pokračoval v prezentácii o podmienkach prijatia do štátnej služby profesionálneho vojaka a o výberovom procese, ktorý musia absolvovať všetci záujemcovia o vstup do ozbrojených síl SR.

     Na prezentáciu boli pozvaní i odborníci z praxe Ing. František Gubáš, PhD. z Úradu hlavného lekára Ozbrojených síl SR Ružomberok a podplukovník MUDr. Ján Berec, MPH. - primár Ľahko nasaditeľného chirurgického tímu ROLE 2E.

    

     Budúcich lekárov informovali o vojenskej kariére lekára, o možnosti ďalšieho medicínsko - odborného, vojensko - odborného a jazykového vzdelávania, o možnostiach vykonávať odborné stáže vo vybraných zdravotníckych zariadeniach v SR, prípadne v niektorých zariadeniach v členských krajinách NATO, kde môžu pracovať s najmodernejšou zdravotníckou technikou a vybavením „kontajnerovej nemocnice“ a iných pracovísk Úradu hlavného lekára.

 
     Medikov zaujala Poľná mobilná zdravotnícka jednotka ROLE 2E, ktorá je hlavným výkonným prvkom Úradu hlavného lekára a pripravená na nasadenie vo vojenských operáciách a mierových misiách mimo územia SR.


    Študenti sa samozrejme zaujímali i o finančné ohodnotenie a benefity vojenských lekárov. Diskusiu vyvolala aj informácia o preskúšaní z fyzickej zdatnosti a psychickej spôsobilosti.

     Veríme, že študentov medicíny povolanie vojenského lekára zaujalo a informácie o možnosti uplatnenia sa vo vojenskom zdravotníctve poskytnú i spolužiakom, ktorí sa nemohli zúčastniť prezentácie. Samozrejme vyhlásené výberové konanie uverejníme i prostredníctvom internetových stránok spolku medikov a lekárskych fakúlt.

 

Prezentácia - LEKÁRI 2015


Staň sa profesionálnym vojakom – lekáromStaň sa profesionálnym vojakom – lekáromStaň sa profesionálnym vojakom – lekáromStaň sa profesionálnym vojakom – lekáromStaň sa profesionálnym vojakom – lekáromStaň sa profesionálnym vojakom – lekárom

Autor: rotná Mária BALÁŽOVÁ , Foto: RSk BA - Dátum: 12.03.2015
Čítanosť: 44376
Verzia pre tlač

Skočiť na menu