Po čom mladí túžia?...


Po čom mladí túžia?...

     Zistiť to, po čom mladí túžia je ťažké, ale pritom celkom jednoduché, len treba dobre počúvať. Pri napĺňaní ich túžob boli nápomocní svojimi návštevami príslušníci Regrutačnej skupiny Prešov, Personálneho úradu Ozbrojených síl Slovenskej republiky. V mesiaci január oslovili študentov šiestich stredných škôl v Prešovskom kraji: v Prešove Gymnázium – Konštantínova 2, Spojená škola - Ľ. Podjavorinskej 22, Stredná priemyselná škola elektrotechnická – Plzenská 1, Stredná priemyselná škola strojnícka - Duklianska 1 a Gymnáziá na Komenského ulici v Sabinove a v Lipanoch. 


     Svojou prezentáciou regrutátori informovali študentov o podmienkach prijatia do štátnej služby profesionálneho vojaka v ozbrojených silách Slovenskej republiky a možnosti štúdia na Akadémii ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika v Liptovskom Mikuláši. Rozobrali celý proces výberového a prijímacieho konania, čím všetkým musí prejsť žiadateľ od podania si žiadosti o prijatie do štátnej služby profesionálneho vojaka až po samotné prijatie. Oslovili takmer štyristo mladých ľudí. Prišli im pomôcť pri vytváraní ich vlastnej budúcnosti.

 

     Charizma vojaka je zázračná. Vojak musí byť osobnosť, ktorá vzbudzuje rešpekt. Má v sebe niečo ťažko definovateľné a príťažlivé. Veď všetko, čo je tajomné, je istým spôsobom príťažlivé. Návod na to "ako sa stať vojakom", zaznel z úst regrutátorov mnohokrát.

 

     Zostáva mi len veriť, že mnohí študenti zmenia svoj život a pretavia svoje túžby v realitu, že objavia v sebe potenciál, o ktorom ani netušili, že v nich drieme. Možno práve ako budúci vojaci sa naučia prekonávať všetky prekážky. Slová ako odvaha, viera, sila, napredovanie, rozhodovanie sa, poskytovaní pomoci a lojalita, nezostanú len slovami a svoje limity posunú na inú úroveň.


Po čom mladí túžia?...Po čom mladí túžia?...Po čom mladí túžia?...Po čom mladí túžia?...Po čom mladí túžia?...Po čom mladí túžia?...Po čom mladí túžia?...Po čom mladí túžia?...Po čom mladí túžia?...Po čom mladí túžia?...Po čom mladí túžia?...Po čom mladí túžia?...Po čom mladí túžia?...Po čom mladí túžia?...

Autor: rotný Alojz MIKULA - Dátum: 23.01.2015
Čítanosť: 56920
Verzia pre tlač

Skočiť na menu