Vianočné turnaje o Pohár náčelníčky Regrutačnej skupiny Žilina


Vianočné turnaje o Pohár náčelníčky Regrutačnej skupiny Žilina

     Regrutačná skupina Žilina Personálneho úradu Ozbrojených síl SR v úzkej spolupráci so súkromným CVČ ŽIRAFA zorganizovala pre stredné školy zo Žilinského kraja dve zaujímavé športové aktivity. Pre dievčatá to bol v utorok 16. decembra 2014 volejbalový turnaj a pre chlapcov hneď na druhý deň turnaj vo futsale.

 

     Patrónkou turnajov bola kapitánka Ing. Barbora Horváthová a hlavným organizátorom podujatí rotmajster Dušan Štaffen. Oba turnaje sa odohrali v športovom areáli 5. pluku špeciálneho určenia v Žiline.

 

     Volejbal mal pod hlavičkou Regrutačnej skupiny Žilina svoju premiéru a zúčastnilo sa ho šesť škôl. Zhodou okolností to boli všetko gymnázia z okolitých miest. Družstvá boli vylosované do dvoch skupín po tri družstvá a v zápasoch o umiestnenie sa stretli podľa poradia v základných skupinách.

 

Výsledky:

6. miesto Gymnázium Kysucké Nové Mesto
5. miesto Gymnázium Rajec
4. miesto Gymnázium Bytča
3. miesto Spojená škola Žilina (športové gymnázium)
2. miesto Gymnázium J.Lettricha Martin (víťaz skupiny A)
1. miesto Gymnázium Veľká okružná Žilina (víťaz skupiny B)

 

     Organizátori vyhlásili aj výsledky jednotlivcov. Najlepšou smečiarkou sa stala Ivonka Malachová (GVOZA), najlepšou nahrávačkou bola Lucka Pavlíková (GYMLET) a najlepším liberom sa stala Alenka Valová (GYMLET). Odbornými garantmi boli členovia Asociácie volejbalových rozhodcov páni Roman Bydžovský a Róbert Nemček, ktorým patrí veľké poďakovanie za pomoc.

 

     Slovo organizátora: „Turnaj mal veľmi hladký priebeh a gradujúcu úroveň. Medzi dievčatami boli veľké výkonnostné rozdiely a prvé tri celky hrali ozaj pohľadný volejbal. Finále bolo skvelým vyvrcholením tejto úspešnej akcie a verím, že sa nám podarí takýto turnaj zopakovať aj o rok“.

 

     Futsalový turnaj zaknihoval už 7. ročník, ktorý sa konal po krátkej odmlke. Podobne ako pri volejbale aj tohto turnaja sa zúčastnilo šesť družstiev. Tie boli rozdelené do dvoch skupín, z ktorých do semifinálových bojov postúpili prvé dva celky. Tretí v skupinách odohrali zápas o konečné 5. miesto. Zápasy v základných skupinách mali pokojný priebeh, nový náboj získali až zápasy v semifinále a o umiestnenie.

 

Výsledky:

6. miesto SOŠ dopravná Martin-Priekopa
5. miesto Spojená škola Martin
4. miesto SOŠ strojnícka Kysucké Nové Mesto (víťaz skupiny B)
3. miesto SOŠ polytechnická Ružomberok
2. miesto Spojená škola Žilina (víťaz skupiny A)
1. miesto SOŠ drevárska Krásno nad Kysucou

 

     Aj vo futsale boli vyhlásené individuálne ocenenia. Za najlepšieho brankára bol vyhlásený Maroš Svitok z Ružomberka, najlepším hráčom turnaja sa stal Viliam Strenianek zo Žiliny a najlepším strelcom sa s 12 gólmi stal Dávid Rajnoha z Krásna nad Kysucou. Turnaj rozhodovala dvojica Dušan Štaffen, Róbert Torčík a veľké vďaka patrí aj Janke Hanečákovej.

 

     Slovo organizátora: „Po vzore dievčat si sily šetrili na dôležité zápasy aj chlapci. Hralo sa veľmi tvrdo a bolo cítiť veľkú chuť byť úspešný za každú cenu. Dramatické a nervózne finále napokon rozhodli pre seba drevári z Krásna až v rozstrele z pokutových kopov, keďže finálový duel skončil nerozhodne 3:3.

 

     Na záver by som sa chcel poďakovať všetkým našim partnerom a kolegom za pomoc. Aktérom za účasť a nezlomnú bojovnosť a popriať im šťastné a veselé prežitie vianočných sviatkov v kruhu svojich blízkych a rodiny!“


Vianočné turnaje o Pohár náčelníčky Regrutačnej skupiny ŽilinaVianočné turnaje o Pohár náčelníčky Regrutačnej skupiny ŽilinaVianočné turnaje o Pohár náčelníčky Regrutačnej skupiny ŽilinaVianočné turnaje o Pohár náčelníčky Regrutačnej skupiny ŽilinaVianočné turnaje o Pohár náčelníčky Regrutačnej skupiny ŽilinaVianočné turnaje o Pohár náčelníčky Regrutačnej skupiny ŽilinaVianočné turnaje o Pohár náčelníčky Regrutačnej skupiny ŽilinaVianočné turnaje o Pohár náčelníčky Regrutačnej skupiny ŽilinaVianočné turnaje o Pohár náčelníčky Regrutačnej skupiny ŽilinaVianočné turnaje o Pohár náčelníčky Regrutačnej skupiny ŽilinaVianočné turnaje o Pohár náčelníčky Regrutačnej skupiny ŽilinaVianočné turnaje o Pohár náčelníčky Regrutačnej skupiny ŽilinaVianočné turnaje o Pohár náčelníčky Regrutačnej skupiny ŽilinaVianočné turnaje o Pohár náčelníčky Regrutačnej skupiny ŽilinaVianočné turnaje o Pohár náčelníčky Regrutačnej skupiny ŽilinaVianočné turnaje o Pohár náčelníčky Regrutačnej skupiny ŽilinaVianočné turnaje o Pohár náčelníčky Regrutačnej skupiny ŽilinaVianočné turnaje o Pohár náčelníčky Regrutačnej skupiny ŽilinaVianočné turnaje o Pohár náčelníčky Regrutačnej skupiny ŽilinaVianočné turnaje o Pohár náčelníčky Regrutačnej skupiny ŽilinaVianočné turnaje o Pohár náčelníčky Regrutačnej skupiny ŽilinaVianočné turnaje o Pohár náčelníčky Regrutačnej skupiny ŽilinaVianočné turnaje o Pohár náčelníčky Regrutačnej skupiny ŽilinaVianočné turnaje o Pohár náčelníčky Regrutačnej skupiny Žilina

Autor: rotmajster Dušan ŠTAFFEN - Dátum: 22.12.2014
Čítanosť: 19369
Verzia pre tlač

Skočiť na menu