V Bojniciach začali prázdniny "po vojensky"


V Bojniciach začali prázdniny

Príslušníci regrutačných skupín Personálneho úradu Ozbrojených síl SR sa v prvú prázdninovú sobotu zúčastnili 17. ročníka Dňa detí s OS SR, ktorý sa tento rok konal v Bojniciach.

 

V rámci bohatého programu boli pripravené pre deti rôzne súťaže, ktorých sa zúčastnili aj tí najmenší návštevníci. V regrutačných stanoch postupne prechádzali premenou na vojakov pomocou použitia maskovacích farieb, vojenskej výstroje. Otestovali si svoju fyzickú pripravenosť z hodín telesnej výchovy a po zvládnutí vedomostného kvízu a nakreslení obrázka s vojenskou tematikou sa mohli vrátiť k rodičom so sladkou odmenou a darčekom. Starším návštevníkom boli poskytované informácie o možnostiach vstupu a pôsobení v Ozbrojených silách SR.V priestoroch poľného kina boli premietané propagačné filmy, ale aj dokumenty približujúce 10. výročie vstupu SR do NATO a 70. výročia SNP. Po ich skončení mohli všetci ochutnať palacinky, ktoré im napiekli vo vojenskej poľnej kuchyni a ktoré boli predprípravou ich nového čokoládovo-vojenského maskovania.Deti poďakovali rozdaním úsmevov na všetky strany a pre nás to bola najväčšia odmena na ktorú sa budeme znova tešiť na budúci rok, alebo pri stretnutí s nimi v našich regrutačných skupinách.


V Bojniciach začali prázdniny V Bojniciach začali prázdniny V Bojniciach začali prázdniny V Bojniciach začali prázdniny V Bojniciach začali prázdniny V Bojniciach začali prázdniny V Bojniciach začali prázdniny V Bojniciach začali prázdniny V Bojniciach začali prázdniny V Bojniciach začali prázdniny V Bojniciach začali prázdniny V Bojniciach začali prázdniny V Bojniciach začali prázdniny V Bojniciach začali prázdniny

Autor: PÚ OS SR , Foto: čatár Bc. Andrej Žilík - Dátum: 03.07.2014
Čítanosť: 13216
Verzia pre tlač

Skočiť na menu