Hurááá, vojaci sú tu...


Hurááá, vojaci sú tu...

Pozdravom „Hurááá, vojaci sú tu...“ privítali príslušníkov Regrutačnej skupiny Prešov, Personálneho úradu Ozbrojených síl SR, dňa 16. júna 2014 žiaci Základnej školy s materskou školou v obci Mlynčeky v okrese Kežmarok.


Obec Mlynčeky sa nachádza uprostred Popradskej kotliny na východnom úpätí Vysokých Tatier. Jej poloha je priam predurčená na turistické výlety do okolitej prírody Vysokých Tatier. O žiakov obce sa starajú pani učiteľky v útulných priestoroch, kde im vytvárajú príjemné rodinné prostredie.


Deti privítali regrutátorov s veľkou radosťou. Oni im za to pripravili program na celé dopoludnie a ako odmenu pre „absolventov“ súťaží – prezentačné predmety rezortu. Po privítaní im vo videoukážke predstavili každodennú prácu profesionálneho vojaka. Na pripravených súťažiach si deti mohli vyskúšať presnú mušku pri hádzaní loptičiek na cieľ, kop futbalovou loptou na maskovanú bránku, chýbať nemohla ani prekážková dráha cez zamínované a zamorené prostredie v nepriestrelnej veste s prilbou na hlave. Z detí sa nenašiel nikto taký, ktorý by nechcel byť pomaľovaný maskovacími farbami. „Ja si to neumyjem, ja to ukážem mamke a Mikimu“ znelo z úst prváčika, aj taký ohlas mali maskovacie farby. Vyzdvihnúť treba záujem, vzájomnú pomoc a disciplinovanosť žiakov, ktorá vládla na ihrisku pri „vojenských“ presunoch na jednotlivé stanovištia.


Na záver malí aj veľkí školáci obdarovali regrutátorov vlastnoručne namaľovanými výkresmi, ktoré určite budú zdobiť priestory Prešovskej regrutačnej skupiny. Príjemné, slnečné dopoludnie skončilo kopou zážitkov a predsavzatím, že určite nebolo posledné, ale naopak, veď človek si zapamätá 10% z toho čo číta, 20% z toho čo počúva, 70% z toho čo hovorí a až 90% z toho čo hovorí a robí. A to je aj prípad spolupráce príslušníkov Regrutačnej skupiny a žiakov Základnej školy s materskou školu Mlynčeky.

Ďakujeme, boli ste super.


Hurááá, vojaci sú tu...Hurááá, vojaci sú tu...Hurááá, vojaci sú tu...Hurááá, vojaci sú tu...Hurááá, vojaci sú tu...Hurááá, vojaci sú tu...Hurááá, vojaci sú tu...Hurááá, vojaci sú tu...Hurááá, vojaci sú tu...Hurááá, vojaci sú tu...

Autor: čatár Alojz MIKULA , Foto: RSk PO - Dátum: 17.06.2014
Čítanosť: 11970
Verzia pre tlač

Skočiť na menu