Deň otvorených dverí na Úrade vlády SR


Deň otvorených dverí na Úrade vlády SR

     Prezrieť si priestory Úradu vlády SR a osobne sa stretnúť s predsedom vlády SR Róbertom Ficom prilákalo v sobotu 7. júna 2014 pri príležitosti dňa otvorených dverí približne 3500 návštevníkov.

 

     Návštevníci mali možnosť absolvovať prehliadku reprezentačných salónikov predsedu vlády SR, v ktorých sa uskutočňujú prijatia vzácnych hostí, prehliadku Zrkadlovej sály a kaplnky Nepoškvrneného počatia Panny Márie. V rokovacej miestnosti si posadali do ministerských kresiel a vyskúšali si funkčnosť hlasovacieho zariadenia.

 

     V areáli záhrady úradu vlády boli pripravené statické a dynamické ukážky. Ozbrojené sily SR boli zastúpené zamestnancami Oddelenia marketingu Komunikačného odboru Ministerstva obrany SR, príslušníkmi Regrutačnej skupiny Bratislava a profesionálnymi vojakmi z 12. mechanizovaného práporu Nitra, Vojenskou hudbou a Čestnou strážou OS SR. Regrutátori pripravili pre účastníkov „rambo dráhu“, ktorú zdolávali malí i veľkí. Pomaľovaní vojenskými maskovacími farbami im vojaci obliekli taktickú bojovú vestu, nasadili kevlarovú prilbu a bežali po vytýčenej trase, kde preskakovali a podliezali. Celý upachtení, ale spokojní so svojim výkonom dobehli do cieľa a druhú úlohu mali splnenú. Čakali ich ešte ďalšie tri, aby mohli získať odmenu. Ďalšie úlohy boli: vedomostný kvíz, nakresli obrázok s vojenskou tematikou alebo stiahni si do mobilu aplikáciu OS SR a urči sever.

 

     Pri regrutačnom stane bolo pristavené ľahké obrnené vozidlo ALIGÁTOR 4x4 a Land Rover DEFENDER 4x4, do ktorého si mohli nastúpiť a pozrieť vybavenie vozidla. Na otázky prítomných odborne odpovedali profesionálni vojaci.

 

     Veľký záujem bol i o vojenských vrcholových športovcov, ktorí rozdávali autogramy s milým úsmevom, nakoľko im všetci želali veľa športových úspechov.

 

     Do taktu z terasy Zrkadlovej sály hrala Vojenská hudba Ozbrojených síl SR. Úradom vlády sa niesla i streľba Pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave, ktorá predviedla ukážku zásahu zadržanie páchateľa z čoho najviac boli potešené deti, ktoré si po ukážke odniesli ako suvenír prázdne nábojnice.


Deň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SRDeň otvorených dverí na Úrade vlády SR

Autor: RSk BA , Foto: poručíčka Ing. Mgr. Lenka Zvalová, Ivan Kelement - Dátum: 10.06.2014
Čítanosť: 10893
Verzia pre tlač

Skočiť na menu