Letisko Prešov obliehané deťmi...


Letisko Prešov obliehané deťmi...

     V piatok 6. júna 2014 bolo Prešovské letisko takmer celé dopoludnie „obliehané“ deťmi (a nielen nimi) rôznej vekovej kategórie. Veliteľ posádky Prešov, veliteľ vrtuľníkového krídla Prešov spolu s ďalšími spoluorganizátormi pripravili „Posádkový deň detí“ pri príležitosti Medzinárodného dňa detí. Na tejto akcii nemohli chýbať ani príslušníci Regrutačnej skupiny Prešov, Personálneho úradu Ozbrojených síl SR.

 

 
     Raz v roku je deň, kedy majú sviatok naše deti, sú to najcennejšie v našom živote. Práve preto si organizátori pre nich pripravili bohatý program. Počas celej doby „Posádkového dňa detí“ mali návštevníci možnosť vidieť statické ukážky leteckej a pozemnej techniky, ručných zbraní, športových a ultraľahkých lietadiel, vzdušného výsadku z vrtuľníka Mi-17, vyprosťovanie osôb a mnoho ďalších ukážok.

 
     Svoj program mali pre deti nachystaný aj Prešovskí regrutátori, od hádzania loptičiek, kreslenia omaľovánok, maľovanie tvárí maskovacími farbami, premietanie videí, ... až po prekážkový beh, ten mal hádam najväčší úspech, veď kto by si nechcel vyskúšať nepriestrelnú vestu a prilbu. Tejto výzve neodolali ani dospelí. Pre „starších“ mali pripravené aj informácie o tom ako sa stať profesionálnymi vojakmi.

 
     „Aj ja chcem skúsiť, môžem?“ pýta sa ma asi desaťročný chlapec, „Jasné, že môžeš!“ odpovedám, „A koľko váži tá nepriestrelná vesta?“ on hneď na to, no len čo som mu stihol na otázku odpovedať, zaznela z úst rovesníka pohotová odpoveď, „Asi tri metre.“, na to všetky deti naokolo vybuchli od smiechu. Aj takúto humornú príhodu sme zažili počas „Posádkového dňa detí“. Jednoducho deti sú bezprostredné.


Letisko Prešov obliehané deťmi...Letisko Prešov obliehané deťmi...Letisko Prešov obliehané deťmi...Letisko Prešov obliehané deťmi...Letisko Prešov obliehané deťmi...Letisko Prešov obliehané deťmi...Letisko Prešov obliehané deťmi...Letisko Prešov obliehané deťmi...Letisko Prešov obliehané deťmi...Letisko Prešov obliehané deťmi...Letisko Prešov obliehané deťmi...Letisko Prešov obliehané deťmi...Letisko Prešov obliehané deťmi...Letisko Prešov obliehané deťmi...Letisko Prešov obliehané deťmi...Letisko Prešov obliehané deťmi...

Autor: čatár Alojz MIKULA - Dátum: 09.06.2014
Čítanosť: 12718
Verzia pre tlač

Skočiť na menu