Na palube jednorožca


Na palube jednorožca

     Už tradične na Medzinárodný deň detí sú pripravené rôzne podujatia pre všetky deti asi v každom kúte Slovenska. Bolo tak i v areáli Auparku a Sade Janka Kráľa v Bratislave, kde zorganizovalo v nedeľu 1. júna 2014 Občianske združenie Moonlinght Camp záverečný happening projektu „Na palube jednorožca“ deň plný zábavy aj poučenia pre rodiny s deťmi.     Každé dieťa, ktoré zavítalo na „palubu“ sa zaregistrovalo a dostalo hraciu kartu, na ktorej malo informácie ako postupovať a mapku, kde boli vyznačené stanovištia so súťažami a úlohami. Na 14 stanovištiach získali za splnenie úloh a vykonanie disciplín pečiatku na hraciu kartu. Boli to pečiatky s písmenkami a po zozbieraní všetkých písmeniek poskladali tajničku, ktorú odovzdali do žrebovania o ceny.

     Pri súťažnom stanovišti číslo 13 “OZBROJENÉ SILY SR a VOJENSKÁ POLÍCIA“ mali zastúpenie príslušníci z Regrutačnej skupiny Bratislava a Vojenská polícia Bratislava. V regrutačnom stane si obliekli taktickú bojovú vestu, kevlarovú prilbu a dali sa pomaľovať vojenskými maskovacími farbami, a tak do rodinného albumu pribudla aj fotka malého “vojaka“. Na hraciu kartu dostali pečiatku s písmenkom "L" a odmenu vojenskú omaľovánku alebo pexeso. Samozrejme radi sme privítali i nezaregistrované deti, ktoré prišli neskôr.

 
     Veľký záujem u vojenskej polícii bol o odoberanie obtlačkov prstov, ktoré si mohli odniesť aj na pamiatku a prehliadnuť, chytiť si a odfotiť sa so samopalom.

     Medzi súťažné stanovištia patrili i Polícia SR, Hasičský a záchranný zbor SR, Horská záchranná služba, Emergency asistent system a Life Star Emergency, Bratislavská kynologická záchranná brigáda, Vnímavé hračky a Olivo, Materské centrum Budátko, Orbis institute o.z, Situm events, Nadácia LINAJE, Cultus Slavica o.z., Wottsenglish – britský koncept výučby anglického jazyka pre deti.
Okrem stanovíšť boli pripravené aj sprievodné aktivity: workshopy, čitateľský kútik, meranie zraku, detský kasting a skákacie nafukovacie hrady.

     Nechýbal ani kultúrny program v ktorom vystúpili Čestná stráž Ozbrojených síl SR, detské súbory, juniorské majsterky sveta v hip-hopovom tanci a na záver po vyžrebovaní cien vystúpila popová speváčka Beáta DUBASOVÁ.


Na palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožcaNa palube jednorožca
1 2 >>

Autor: RSk BA - Dátum: 04.06.2014
Čítanosť: 13090
Verzia pre tlač

Skočiť na menu