Tankové dni LAUGARICIO 2014


28.06.2014 o 10:00 hod,
Trenčianske Stankovce

 

 Laugaricio 2014

 

Vážení priatelia,

 
     druhý ročník našej akcie „Tankové dni Laugarício“ - 24.-29. Jún 2014 sa neúprosne blíži. Preto si dovolím trocha zaspomínať na minulý ročník. Podľa ohlasov, ktoré sme dostali, sa prvý ročník vydaril. Samozrejme je čo naprávať a zlepšovať. Vaša hojná účasť ma veľmi potešila a samozrejme aj ochota mnohých zobrať si aj dovolenku, aby s nami spoločne strávili príjemné chvíle s naším spoločným koníčkom. Účasť viac ako 120 vozidiel, tábory a viac ako 200 z Vás, ktorí ste si to chceli vychutnať je fascinujúca. Tisíce návštevníkov dali akcii ten správy rozmer a atmosféru. Tieto fakty ma nielen inšpirujú a zaväzujú. Teším sa na 2. ročník, kde samozrejme plánujeme aj mnoho noviniek.

 

     Rok 2014 je rokom mnohých výročí, a preto sa Tankové dni Laugarício 2014 budú konať na počesť 100. výročia vzniku Československých légií – už dnes máme prísľub klubov zaoberajúcich sa légiami o vybudovaní tábora – uvidíte francúzskych, talianskych a samozrejme ruských príslušníkov Čsl. légií. Pripomenieme si významné 70-te výročie Slovenského národného povstania a taktiež 70. Výročie Dňa-D

 

     Máme prísľub účasti dobového tábora klubu Rota Nazdar - veľmi kvalitný a autentický tábor Československých vojakov bojujúcich v Západnom odboji s prezentáciou výcviku. Veľmi sa teším aj na tábor z čias vojny Sever proti Juhu, 8-meho husárskeho regimentu a mnoho, mnoho ďalších. Chystáme výstavu z histórie vzdušných bitiek nad Slovenskom - nájdené zostatky spojeneckých lietadiel, ktoré boli zostrelené na našom území. Nonstop kino, ktoré bude nepretržite premietať rôzne dobové dokumenty a filmy. Chystáme oficiálne premiéry akonovodokončená Tatra OA vz.30 od Palka Tisa a jeho teamu, predstavenie jediného kusu na svete BVP – Sněžka, zo Slavičína niekoľko bonbónikov, ktoré je ešte priskoro odhaľovať, ale rozhodne sa je na čo tešiť. Pokus o preteky BVP – malá adrenalínová show, no a samozrejme nesmiem zabudnúť na účasť Retro Skyteamu s ukážkami vzdušného súboja. Novinkou bude taktiež tematická spanilá jazda v piatok 27.6.2014 na bojovej technike po okolí (ca. 100 km) spojená s pietnymi spomienkami na bojovníkov za našu slobodu. Nesmierne sa teším na spoločné večery, kde sa opäť dobre zabavíme.

 

     Máme pred sebou veľmi významný rok 2014. Skúsme to spoločne osláviť tým najkrajším spôsobom ako to vieme len my - spoločne na stretnutí Tankové dni Laugarício 2014 v Trenčianskych Stankovciach.

 

Teším sa na Vás

<< späť

Skočiť na menu