DOD Úrad vlády SR


07.06.2014 o 10:00 hod,
Úrad vlády SR, Námestie slobody 1, Bratislava

 

UV2014

    

     Staňte sa na chvíľu predsedom vlády alebo ministrom, súťažte a vyhrajte tablety či iné atraktívne ceny.

 

     Príďte navštíviť reprezentačné priestory Úradu vlády SR alebo rokovaciu miestnosť, v ktorej každý týždeň zasadá vláda. Využite príležitosť poprechádzať sa záhradou bývalého letného arcibiskupského paláca, ktorá nie je bežne prístupná - pre verejnosť je otvorená iba raz do roka.

 

     Milovníci rastlín budú môcť obdivovať šikovné ruky aranžérov kvetín a v rámci podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad vás odborníci prevedú zákutiami historicky najkrajšej záhrady v Bratislave.

 

     V areáli Úradu vlády SR bude vystavená vojenská technika, pripravte sa na zásah policajtov so služobnými psami a svoje umenie predvedú priamo v akcii aj hasiči. Meteorológovia zo SHMÚ vám ukážu, ako sa predpovedá počasie.

 

     Dozviete sa zaujímavé informácie o Európskej únii, ktorej členom je Slovensko už desať rokov. Vo vedomostnom kvíze môžete vyhrať tablety, veľkokapacitné USB disky a iné zaujímavé ceny. Pripravená je ukážka inteligentného policajného vozidla a budete si môcť pozrieť, ako sa pracuje s tzv. eID, teda novým občianskym preukazom s čipom a s dátovou schránkou, vďaka ktorým môžu občania komunikovať so štátnou správou elektronicky.

 

     Na terase Zrkadlovej sály bude hrať vojenská kapela, hudba Ministerstva vnútra SR a skupina Fringia vám predvedie ukážky historických tancov európskych šľachtických dvorov zo 17. a 18. storočia.

 

     Tešíme sa na Vás!

<< späť

Skočiť na menu