Preskocit navigáciu

Špeciálny výcvik kynológov Vojenskej polície na drogy


Špeciálny výcvik kynológov Vojenskej polície na drogy

V termíne 3. – 28. marca 2014 organizovalo oddelenie kynológie riaditeľstva Vojenskej polície (VP) Opakovací kurz psovodov a psov so špeciálnym využitím na detekciu drog (omamné a psychotropné látky - OPL), ktorý sa uskutočnil v Centre výcviku a kynológie VP Vlkanová – Hronsek. Kurzu sa zúčastnili štyria príslušníci VP – psovodi s pridelenými služobnými psami z útvarov VP Topoľčany, Prešov, Centra výcviku a kynológie VP a oddelenia kynológie riaditeľstva VP, ktorí obhájili pridelenú kategóriu pre služobného psa špecialista/drogy (Šp/D).

Opakovací kurz psovodov a psov so špeciálnym využitím na detekciu drog sa vykonal v zmysle smernice MO SR č. 62/2007 o kynológii. Cieľom kurzu je vysvetliť, precvičiť a zvládnuť jednotlivé odborné témy po častiach a podľa potreby i v celosti ako komplexnú úlohu.


Špeciálny výcvik kynológov Vojenskej polície na drogyŠpeciálny výcvik kynológov Vojenskej polície na drogyŠpeciálny výcvik kynológov Vojenskej polície na drogyŠpeciálny výcvik kynológov Vojenskej polície na drogyŠpeciálny výcvik kynológov Vojenskej polície na drogyŠpeciálny výcvik kynológov Vojenskej polície na drogyŠpeciálny výcvik kynológov Vojenskej polície na drogyŠpeciálny výcvik kynológov Vojenskej polície na drogyŠpeciálny výcvik kynológov Vojenskej polície na drogyŠpeciálny výcvik kynológov Vojenskej polície na drogyŠpeciálny výcvik kynológov Vojenskej polície na drogy

Autor: z. Bc. Ivan Lakomčík , Foto: z. Bc. Ivan Lakomčík - Dátum: 01.04.2014
Čítanosť: 6472
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share