Profesionálny vojak - LEKÁR


Profesionálny vojak - LEKÁR

     Dňa 20. marca 2014 sa študenti medicíny šiesteho a piateho ročníka z Lekárskej fakulty Slovenskej zdravotníckej univerzity Bratislava a Lekárskej fakulty Univerzity Komenského Bratislava zúčastnili prezentácie „Staň sa profesionálnym vojakom - lekárom“.

 

     Zaujímavé a atraktívne povolanie profesionálneho vojaka - lekára prilákalo spolu 81 mladých, ambicióznych medikov, ktorí i napriek príprave na skúšky a štátnice si našli čas a prišli si vypočuť možnosti uplatnenia sa vo vojenskom zdravotníctve.

 

     Ako prebieha výberový proces a aké sú podmienky prijatia do štátnej služby profesionálneho vojaka priblížil v úvode príslušník regrutačnej skupiny Bratislava čatár Ing. Ján BALÁŽIK. Prezentácie sa zúčastnili i Ing. František GUBÁŠ, PhD. z Úradu hlavného lekára Ozbrojených síl SR Ružomberok a odborná lekárka ľahko nasaditeľného tímu ROLE 2+ poručíčka MUDr. Lucia VALKOVIČOVÁ, lebo kto najlepšie odpovie na otázky ako odborníci z praxe.

 

     Budúcich lekárov informovali o vojenskej kariére lekára, o možnosti ďalšieho medicínsko - odborného, vojensko - odborného a jazykového vzdelávania, o možnostiach vykonávať odborné stáže vo vybraných zdravotníckych zariadeniach v SR, prípadne v niektorých zariadeniach v členských krajinách NATO, kde môžu pracovať s najmodernejšou zdravotníckou technikou a vybavením „kontajnerovej nemocnice“ a iných pracovísk Úradu hlavného lekára.

 

     Medikov zaujala Poľná mobilná zdravotnícka jednotka ROLE 2E, ktorá je hlavným výkonným prvkom Úradu hlavného lekára a pripravená na nasadenie vo vojenských operáciách a mierových misiách mimo územia SR. Študenti sa samozrejme zaujímali i o finančné ohodnotenie a benefity vojenských lekárov.     Veľkú diskusiu vyvolala aj informácia o preskúšaní z fyzickej zdatnosti a psychickej spôsobilosti nakoľko sa v prvom rade stanú profesionálnymi vojakmi. Po predstavení jednotlivých disciplín a náročnosti psychotestov sa obavy rozptýlili a diskusia mohla pokračovať ďalej. Na tieto otázky odpovedala náčelníčka Odboru doplňovania a výberu personálu Personálneho úradu OS SR podplukovníčka Ing. Dana ŠINTAJOVÁ.

 

     Veríme, že na základe poskytnutých informácií si študenti medicíni nájdu cestu k jednotlivým regrutačným skupinám v mieste ich trvalého bydliska podľa príslušného kraja a po vyhlásení výberového konania si niektorí z nich podajú žiadosť.


Staň sa profesionálnym vojakom – lekáromStaň sa profesionálnym vojakom – lekáromStaň sa profesionálnym vojakom – lekáromStaň sa profesionálnym vojakom – lekáromStaň sa profesionálnym vojakom – lekáromStaň sa profesionálnym vojakom – lekárom

Autor: RSk BA - Dátum: 24.03.2014
Čítanosť: 14269
Verzia pre tlač

Skočiť na menu