Život v uniforme...


Život v uniforme...

     O živote v uniforme, ale aj bez nej prišli porozprávať študentom Gymnázia sv. Cyrila a Metoda na Švermovej ulici a Strednej odbornej školy na Sládkovičovej ulici v Snine dňa 6. februára 2014 príslušníci Regrutačnej skupiny Prešov, Personálneho úradu Ozbrojených síl SR.


     Prišli hlavne pomôcť budúcim maturantom pri premýšľaní o svojej ďalšej budúcnosti. Človek môže vykonávať rozličné úlohy a povolania – a jednou z nich je aj povolanie vojaka. Vojak je vlastne človek v uniforme, je človekom ako všetci ostatní ľudia. Avšak skutočnosť, že nosí uniformu vyjadruje jeho zvláštne postavenie v rámci spoločnosti. Svojou prácou i životom má robiť česť uniforme.


     Prostredníctvom pripravenej prezentácie, prešovskí regrutátori poskytli študentom množstvo informácií týkajúcich sa povolania profesionálneho vojaka. V následných živých diskusiách rozobrali podmienky štátnej služby profesionálneho vojaka v ozbrojených silách Slovenskej republiky, ale aj možnosti štúdia na Akadémii ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika v Liptovskom Mikuláši.


     Neodmysliteľnou súčasťou každej prezentácie je odmena najoriginálnejších otázok propagačnými predmetmi, tak to bolo i v tomto prípade.


Život v uniforme...Život v uniforme...Život v uniforme...Život v uniforme...Život v uniforme...Život v uniforme...

Autor: čatár Alojz MIKULA, RSk PO , Foto: rotný Mgr. Rastislav SVOBODA, RSk PO - Dátum: 07.02.2014
Čítanosť: 17191
Verzia pre tlač

Skočiť na menu