Od Tatier po Vihorlat, regrutátor poradí rád ...


Od Tatier po Vihorlat, regrutátor poradí rád ...

Mnohí nás poznajú, či už z týchto webových stránok, alebo z osobných stretnutí. Takto to bolo aj tentoraz. Regrutátori z Prešova osobne navštívili dve stredné školy v Humennom, Strednú odbornú školu technickú na Družstevnej ulici a Gymnázium sv. Cyrila a Metoda na Duchnovičovej ulici dňa 10. decembra 2013.


Takmer stopäťdesiatim študentom, budúcim maturantom príslušníci Regrutačnej skupiny Prešov, Personálneho úradu Ozbrojených síl SR, poskytli informácie z prvej ruky. Týkali sa podmienok štátnej služby profesionálneho vojaka v ozbrojených silách Slovenskej republiky a možnosti štúdia na Akadémii ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika v Liptovskom Mikuláši. Táto jediná vojenská vysoká škola, dáva mladým ľuďom príležitosť na kvalitné vzdelanie, ktoré je mostom k úspešnému životu.


Na otázku študenta: „Akú mám šancu, že vo výberovom konaní budem úspešný?“, znela z úst náčelníka regrutačnej skupiny jasná odpoveď: „Pokiaľ si veríte a chcete, môže byť okolo Vás aj ďalších desaťtisíc, Vy na „Akadémii“ študovať budete, budete úspešný“. Úspešný človek pracuje na dosiahnutí svojich cieľov, no úspech je v mnohých prípadoch dosiahnutý predovšetkým tvrdou prácou, nie je to náhoda, či šťastie, nemá cenu sa na to spoliehať.


Je možné, že požiadavky, ktoré sa kladú na „budúceho vojaka“ sú vysoké, je však lepšie to skúsiť, ako to neskúsiť nikdy.


Od Tatier po Vihorlat, regrutátor poradí rád ... Od Tatier po Vihorlat, regrutátor poradí rád ... Od Tatier po Vihorlat, regrutátor poradí rád ... Od Tatier po Vihorlat, regrutátor poradí rád ... Od Tatier po Vihorlat, regrutátor poradí rád ... Od Tatier po Vihorlat, regrutátor poradí rád ... Od Tatier po Vihorlat, regrutátor poradí rád ... Od Tatier po Vihorlat, regrutátor poradí rád ... Od Tatier po Vihorlat, regrutátor poradí rád ... Od Tatier po Vihorlat, regrutátor poradí rád ... Od Tatier po Vihorlat, regrutátor poradí rád ... Od Tatier po Vihorlat, regrutátor poradí rád ... Od Tatier po Vihorlat, regrutátor poradí rád ...

Autor: čatár Alojz MIKULA, Regrutačná skupina Prešov , Foto: autor - Dátum: 11.12.2013
Čítanosť: 16282
Verzia pre tlač

Skočiť na menu