Na ceste z Levoče do Popradu


Na ceste z Levoče do Popradu

Aj na ceste z Levoče do Popradu ste mohli stretnúť príslušníkov Regrutačnej skupiny Prešov, Personálneho úradu Ozbrojených síl SR, ktorí rozbehli „šnúru“ prezentácií po stredných školách. Dňa 19. novembra 2013 navštívili dve gymnáziá, v Levoči Gymnázium sv. F. Assisi na Kláštorskej ulici a v Poprade Gymnázium na Kukučínovej ulici.

Hlavnou témou týchto prezentácií boli podmienky štátnej služby profesionálneho vojaka v ozbrojených silách Slovenskej republiky a možnosti štúdia na Akadémii ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika v Liptovskom Mikuláši.

Študenti si vypočuli aké sú podmienky vstupu do ozbrojených síl Slovenskej republiky, výberového a prijímacieho konania, otvárané študijné programy na Akadémii ozbrojených síl v akademickom roku 2014/2015. Maturantov zaujali hlavne informácie o sociálnom a finančnom zabezpečení budúcich „poslucháčov“ Akadémie ozbrojených síl.

Príslušníci Regrutačnej skupiny odpovedali na záplavu otázok. Ani otázky ako: „V čom vidíte význam Ozbrojených síl v súčasnosti?“, alebo „Pán kapitán, koľko kíl vytlačíte?“ či otázka „Zanechala vo Vašom rodinnom živote nejakú stopu služba profesionálneho vojaka?“ nemôžu zaskočiť pripravených. Pohotové a jasné odpovede z úst náčelníka Regrutačnej skupiny kapitána Mariana Sadileka boli ocenené nefalšovaným potleskom.


Na ceste z Levoče do PopraduNa ceste z Levoče do PopraduNa ceste z Levoče do PopraduNa ceste z Levoče do Popradu

Autor: čatár Alojz MIKULA , Foto: autor - Dátum: 21.11.2013
Čítanosť: 16396
Verzia pre tlač

Skočiť na menu