"Rambo dráhu" zvládla aj starostka


Starostka mestskej časti Karlova Ves - Bratislava Ing. Iveta Hanulíková zorganizovala s mestským zastupiteľstvom v Parku SNP v Líščom údolí v sobotu 15. júna 2013 pre obyvateľov Karlovej Vsi podujatie "Rodinný deň Karlovešťanov".

Všetko začalo Cestou rozprávkovým lesom, kde pre rodičov s deťmi bolo pripravených 10 stanovíšť so súťažami a úlohami. Po splnení jednotlivých disciplín ich cestička z lesa priviedla až do Líščieho údolia, kde ich čakali ďalšie atrakcie a zaujímavosti.

 

Pozvanie prijali i Ozbrojené sily SR, ktoré reprezentovali Regrutačná skupina Bratislava a Trnava spoločne s Čestnou strážou Ozbrojených síl SR. Regrutanti pripravili pre návštevníkov prekážkovú dráhu, kde ich vojaci pomaľovali vojenskou kamuflážou. Oblečení v taktickej bojovej veste a kevlarovej prilbe museli prekonať pripravené nástrahy v podobe preskakovania, podliezania, vykonania drepov podľa vekovej kategórie a čo najrýchlejšieho zdolania „mínového poľa“ nakoľko dosiahnutý čas rozhodoval akú cenu za absolvovanie získajú. Veľkým prekvapením pre všetkých Karlovešťanov bola i účasť starostky v absolvovaní „rambo dráhy“, ktorú i s boľavým kolenom zvládla v plnom nasadení a odhodlania doraziť do cieľa. Aj napriek menším problémom na trati získala obdiv a uznanie od svojich spoluobčanov.

 

Odmenou za vynaložené úsilie v tomto náročnom prekážkovom behu boli pre deti vojenské pexesá, omaľovánky s vojenskou technikou, nálepky s logom osláv 20. výročia vzniku Ozbrojených síl SR a pre dospelých kľúčenka so svetielkom, záložky do kníh s odkazom na webové stránky Ministerstva obrany SR a vojenský mesačník Obrana. Deti mohli preukázať aj svoje zručnosti v kreslení, skladaní papierových vojenských čiapok a hodmi kruhov na cieľ.
Veľkú pozornosť upútalo vystúpenie Čestnej stráže Ozbrojených síl SR, ktorí predviedli svoje majstrovstvo v show programe, počas ktorého preukázali dokonalé narábanie so zbraňou.

 

Návštevníci mohli obdivovať historický tábor, strelnicu s výstavou zbraní a dobovou kuchyňou. O pestrý program sa postarali Kus cirkusu!, folklórny súbor Dolina, deti z materskej školy Kolísková, Karloveské tanečné centrum a divadielko Babena.
Pripravené boli i sprievodné aktivity: súťaž o najkrajšiu rodinnú kresbu na betóne, tvorivý, cirkusový a tanečný workshop, kolotoče a tombola.


Rodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň KarlovešťanovRodinný deň Karlovešťanov
1 2 >>

Autor: rotná Mária Balážová, kapitán Miroslav Burčík , Foto: RSk BA - Dátum: 15.06.2013
Čítanosť: 25500
Verzia pre tlač

Skočiť na menu