Deň detí aj v Michalovciach


Deň detí aj v Michalovciach

V piatok 7. júna 2013 sa opäť otvorili vojenské brány Samohybného delostreleckého oddielu v Michalovciach pre deti a širokú verejnosť z Michaloviec a okolia. Michalovskí profesionálni vojaci si pri príležitosti dňa otvorených dverí a Medzinárodného dňa detí prichystali pestrý vojenský program v podobe vojenskej a záchrannej techniky a dynamických ukážok.

 

Detí bolo neúrekom a niektoré prišli autobusom dokonca zo Sniny či Veľkých Kapušian. Prišli poobdivovať a zoznámiť sa s rôznou vojenskou technikou a prácou Samohybného delostreleckého oddielu, vojenskej polície či hasičov. Veľký úspech mali aj dynamické ukážky sebaobrany či zásahu hasičov.

 

„Aj ja chcem byť vojakom“, „A vojaci sa takto musia maľovať?“ bolo počuť pri stane Regrutačnej skupiny Košice, kde malých vojakov maskovali vojenskými farbami. Z piatkového Michalovského dopoludnia s vojakmi si deti odniesli maskované úsmevy, vojenské zážitky, suveníry a pod.


Deň detí aj v MichalovciachDeň detí aj v MichalovciachDeň detí aj v MichalovciachDeň detí aj v MichalovciachDeň detí aj v MichalovciachDeň detí aj v MichalovciachDeň detí aj v MichalovciachDeň detí aj v MichalovciachDeň detí aj v Michalovciach

Autor: rotná Katarína Čekanová , Foto: čatár Imrich Piroško - Dátum: 10.06.2013
Čítanosť: 25605
Verzia pre tlač

Skočiť na menu