Deň detí na letisku v Kuchyni splnil detské očakávania


Deň detí na letisku v Kuchyni splnil detské očakávania

Opäť po roku, v čase osláv medzinárodného dňa detí sa brány letiska Kuchyňa otvorili dokorán, aby tento sviatok mohli deti v sprievode rodičov stráviť nezvyčajne. Príslušníci Dopravného krídla generála M. R. Štefánika v Kuchyni pripravili pre verejnosť bohatý program.

Predpoveď o nepriaznivom počasí na sobotu sa našťastie nenaplnila a približne 3000 návštevníkov letiska si mohlo obzrieť vojenskú leteckú techniku, pozemnú výzbroj a techniku Ozbrojených síl SR. Nesmeli chýbať pripravené prelety a výsadky vojakov. Príslušníci hasičskej jednotky nepretržitého 24 hodinového záchranného systému sa prezentovali prehliadkou hasičskej techniky. Nechýbali ani letové ukážky leteckých modelárov.

Dynamické ukážky výcviku psov a koní boli zastúpené príslušníkmi policajného zboru SR z odboru služobnej kynológie. Deti si mohli vyskúšať aj streľbu zo samopalu vz58V s cvičnou muníciou. Popýšiť sa prišli i majitelia historických áut. Pre deti bol pripravený pestrý kultúrny program a rôzne súťaže.

Vystúpili aj mažoretky so svojimi kreáciami. Veľký úspech zožalo okrasné maľovanie na tvár. Maľovanie vojenskými farbami zastrešovala Regrutačná skupina Trnava, na ktoré sa miestami tvorili dlhé zástupy detí. K záveru hasiči pripravili penovú party, v ktorej sa niektoré deti doslova vybláznili.

Regrutačná skupina Trnava so sídlom na Bottovej ulici č. 4 v Trnave ponúka kompletný personálny servis pri prijímaní nových profesionálnych vojakov a vojačiek do radov Ozbrojených síl.


Deň detí na letisku v Kuchyni splnil detské očakávaniaDeň detí na letisku v Kuchyni splnil detské očakávaniaDeň detí na letisku v Kuchyni splnil detské očakávaniaDeň detí na letisku v Kuchyni splnil detské očakávaniaDeň detí na letisku v Kuchyni splnil detské očakávaniaDeň detí na letisku v Kuchyni splnil detské očakávaniaDeň detí na letisku v Kuchyni splnil detské očakávaniaDeň detí na letisku v Kuchyni splnil detské očakávaniaDeň detí na letisku v Kuchyni splnil detské očakávaniaDeň detí na letisku v Kuchyni splnil detské očakávaniaDeň detí na letisku v Kuchyni splnil detské očakávaniaDeň detí na letisku v Kuchyni splnil detské očakávaniaDeň detí na letisku v Kuchyni splnil detské očakávaniaDeň detí na letisku v Kuchyni splnil detské očakávaniaDeň detí na letisku v Kuchyni splnil detské očakávaniaDeň detí na letisku v Kuchyni splnil detské očakávaniaDeň detí na letisku v Kuchyni splnil detské očakávaniaDeň detí na letisku v Kuchyni splnil detské očakávaniaDeň detí na letisku v Kuchyni splnil detské očakávaniaDeň detí na letisku v Kuchyni splnil detské očakávania

Autor: čatár Bc. Andrej Žilík , Foto: autor - Dátum: 07.06.2013
Čítanosť: 22313
Verzia pre tlač

Skočiť na menu