MDD s políciou a ozbrojenými zložkami


MDD s políciou a ozbrojenými zložkami

Na Kysuciach sa po štyroch rokoch opäť predstavili súčasne všetky ozbrojené zložky. V piatok 31. mája pri príležitosti Medzinárodného dňa detí pripravil Krajský policajný zbor Žilina so svojimi spoluorganizátormi jeden nezabudnuteľný deň pre deti nielen z Novej Bystrice, ale celých dolných Kysúc.

Okrem množstva húkajúcej techniky mali deti možnosť vidieť aj výstroj a výzbroj viacerých zložiek. Na tomto MDD sa predstavili hlavne policajné zložky ako dopravná polícia, poriadková polícia, policajní kynológovia, vojenská polícia, železničná polícia, mestská polícia, colná správa.

Deti však zaujali aj ďalšie zložky ako hasičský a záchranný zbor, klub vojenskej histórie Bojovník z Martina, príslušníci 5. pluku špeciálneho určenia zo Žiliny a v neposlednom rade aj príslušníci Regrutačnej skupiny Žilina.

Okrem takzvaných statických ukážok vyplnili organizátori dopoludnie aj pútavým sprievodným programom. V ňom sa postupne predstavili viaceré zúčastnené zložky a najväčší úspech mali u detí policajné psy, ktoré vo viacerých situáciách deti rozosmiali.
Predstavili sa však aj detičky z okolitých škôl ako mažoretky, heligónkarky, disko tanečnice, speváčky, ľudové tanečnice a recitátorky.

Napriek nepriaznivému počasiu si deti svoj sviatok naplno vychutnali a domov si odniesli nielen pekné zážitky, ale aj poznatky z činnosti viacerých ozbrojených zložiek.


MDD s políciou a ozbrojenými zložkamiMDD s políciou a ozbrojenými zložkamiMDD s políciou a ozbrojenými zložkamiMDD s políciou a ozbrojenými zložkamiMDD s políciou a ozbrojenými zložkamiMDD s políciou a ozbrojenými zložkamiMDD s políciou a ozbrojenými zložkamiMDD s políciou a ozbrojenými zložkamiMDD s políciou a ozbrojenými zložkamiMDD s políciou a ozbrojenými zložkamiMDD s políciou a ozbrojenými zložkamiMDD s políciou a ozbrojenými zložkamiMDD s políciou a ozbrojenými zložkamiMDD s políciou a ozbrojenými zložkamiMDD s políciou a ozbrojenými zložkamiMDD s políciou a ozbrojenými zložkamiMDD s políciou a ozbrojenými zložkamiMDD s políciou a ozbrojenými zložkamiMDD s políciou a ozbrojenými zložkamiMDD s políciou a ozbrojenými zložkamiMDD s políciou a ozbrojenými zložkami

Autor: rotný Dušan Štaffen , Foto: autor - Dátum: 31.05.2013
Čítanosť: 17752
Verzia pre tlač

Skočiť na menu