Medzinárodné dni detí s Regrutačnou skupinou Nitra


Medzinárodné dni detí s Regrutačnou skupinou Nitra

Tohtoročné oslavy MDD sa napriek nie príliš priaznivému počasiu vydarili, čo zhodnotili aj samotní organizátori jednotlivých podujatí. Regrutačná skupina Nitra bola v permanencii štyri dni, počas ktorých sa zúčastnila na Dňoch detí v Čakajovciach, Obyciach, Mojzesove a v neposlednom rade v útvaroch posádky Nitra (VÚ 4405 a VÚ 1046 Nitra).

Počas týchto dní sa mohli priaznivci Ozbrojených síl stretnúť ukážkou bojovej techniky, práce profesionálnych vojakov, kynológov z policajného zboru, príslušníkov útvaru vojenskej polície, hasičov, klubu vojenskej histórie ČSĹA, či v neposlednom rade zúčastniť súťaže v jedení halušiek, ako tomu bolo v Obyciach.

Medzi sprievodné aktivity týchto dní patrila aj prezentácia Ozbrojených síl Slovenskej republiky. V rámci tejto aktivity sa potenciálni uchádzači, v regrutačnom stane, dozvedeli o histórii, úlohách a poslaní OS SR. Zároveň im boli poskytnuté informácie o podmienkach vstupu do OS SR a možnosti štúdia na AOS L. Mikuláš.

Pre deti bol pripravený zaujímavý program, kde najväčší ohlas vyvolalo maľovanie tvárí maskovacími farbami, ako to robia skutoční profesionálni vojaci. Tí odvážnejší mali možnosť si vyskúšať modulárny systém a odfotiť sa v bojovej veste a prilbe. Malí výtvarníci preukazovali svoje umenie pri kreslení obrázkov s vojenskou tématikou, za čo boli odmenení malou pozornosťou formou propagačného predmetu. Súťaž v disciplíne „kto zacvičí najviac kľukov za 30 sekúnd“, vyvolala veľký ohlas a záujem medzi zúčastnenými.

Pre spestrenie, pripravili profesionálni vojaci Regrutačnej skupiny Nitra pracovisko poradovej prípravy, kde si malí velitelia mali možnosť vyskúšať činnosť na jednotlivé povely a zároveň zaveliť svojim kamarátom, príbuzným, učiteľom...

Prezentácia profesionálnych vojakov, sa počas týchto nie príliš slnečných dní, stretla s veľkým záujmom a ohlasom nielen u detí, ale aj u zúčastnenej širokej verejnosti a už teraz sa všetci tešíme na budúcoročné oslavy MDD.


Medzinárodné dni detí s Regrutačnou skupinou NitraMedzinárodné dni detí s Regrutačnou skupinou NitraMedzinárodné dni detí s Regrutačnou skupinou NitraMedzinárodné dni detí s Regrutačnou skupinou NitraMedzinárodné dni detí s Regrutačnou skupinou NitraMedzinárodné dni detí s Regrutačnou skupinou NitraMedzinárodné dni detí s Regrutačnou skupinou NitraMedzinárodné dni detí s Regrutačnou skupinou NitraMedzinárodné dni detí s Regrutačnou skupinou NitraMedzinárodné dni detí s Regrutačnou skupinou NitraMedzinárodné dni detí s Regrutačnou skupinou NitraMedzinárodné dni detí s Regrutačnou skupinou NitraMedzinárodné dni detí s Regrutačnou skupinou NitraMedzinárodné dni detí s Regrutačnou skupinou NitraMedzinárodné dni detí s Regrutačnou skupinou NitraMedzinárodné dni detí s Regrutačnou skupinou NitraMedzinárodné dni detí s Regrutačnou skupinou NitraMedzinárodné dni detí s Regrutačnou skupinou NitraMedzinárodné dni detí s Regrutačnou skupinou Nitra

Autor: kapitán Ing. Milan KUBIZNIAK , Foto: autor - Dátum: 03.06.2013
Čítanosť: 23118
Verzia pre tlač

Skočiť na menu