Branný pretek žiakov základných a stredných škôl v Senici má opäť svojho víťaza


Branný pretek žiakov základných a stredných škôl v Senici má opäť svojho víťaza

Osem päťčlenných družstiev žiakov základných a stredných škôl zo Senice si prišlo dňa 30. mája 2013 zasúťažiť o víťazné poháre Občianskeho združenia Delostrelec v brannom preteku, ktorý pre nich v areáli hádzanárskeho ihriska v Senici pripravili Občianske združenie Delostrelec zo Senice a Regrutačná skupina Trnava. Dôležitou informáciou je určite fakt, že celým branným pretekom sprevádzali súťažiacich profesionálni vojaci z Dopravného práporu v Hlohovci. Tí vytvorili to pravé vojenské prostredie, ktoré k podujatiu akým je branný pretek neodmysliteľne patrí.

Počasie nám trošku neprialo, keďže bolo prevažne daždivo, ale neodobralo to zápal a dobrú náladu u súťažiacich. Pre zúčastnené družstvá profesionálni vojaci pripravili trať v dĺžke 2,5 km. Na nej popri bežeckej časti museli zdolať osem ďalších disciplín, kde si preverili svoje vedomosti z oblastí vojenskej problematiky, ako hod granátom na cieľ, topografickú prípravu, chemickú prípravu, vedomostný test, prekonanie prekážkovej dráhy, zdravotnú prípravu, prekonanie vodnej prekážky po lane a kop futbalovou loptou na bránku. Spomedzi všetkých súťažiacich sa nenašiel nikto, kto by nechcel branný pretek vyhrať. Na zdolanie týchto súťažných disciplín sa cítili byť všetci súťažiaci neprekonateľní a vedeli si s nimi hravo poradiť.

V závere organizátori vyhlásili víťazov. Na prvom mieste sa umiestnili žiaci II. Základnej školy. Najlepší súťažiaci boli odmenení peknými vecnými cenami vo forme prezentačných materiálov OS SR, diplomami, medailami a víťaznými pohármi.

Regrutačná skupina Trnava so sídlom na Bottovej ulici č. 4 v Trnave ponúka kompletný personálny servis pri prijímaní nových profesionálnych vojakov a vojačiek do radov Ozbrojených síl.


Branný pretek žiakov základných a stredných škôl v Senici má opäť svojho víťazaBranný pretek žiakov základných a stredných škôl v Senici má opäť svojho víťazaBranný pretek žiakov základných a stredných škôl v Senici má opäť svojho víťazaBranný pretek žiakov základných a stredných škôl v Senici má opäť svojho víťazaBranný pretek žiakov základných a stredných škôl v Senici má opäť svojho víťazaBranný pretek žiakov základných a stredných škôl v Senici má opäť svojho víťazaBranný pretek žiakov základných a stredných škôl v Senici má opäť svojho víťazaBranný pretek žiakov základných a stredných škôl v Senici má opäť svojho víťazaBranný pretek žiakov základných a stredných škôl v Senici má opäť svojho víťazaBranný pretek žiakov základných a stredných škôl v Senici má opäť svojho víťazaBranný pretek žiakov základných a stredných škôl v Senici má opäť svojho víťazaBranný pretek žiakov základných a stredných škôl v Senici má opäť svojho víťaza

Autor: čatár Bc. Andrej Žilík , Foto: nadporučíčka Mgr. Mária Sliepková - Dátum: 03.06.2013
Čítanosť: 16380
Verzia pre tlač

Skočiť na menu