Bojové pole v Giraltovciach


Bojové pole v Giraltovciach

V sobotu 1. júna 2013 sa cvičné ihrisko v Giraltovciach zmenilo doslova na bojové pole. Ministerstvo obrany a Generálny štáb ozbrojených síl Slovenskej republiky pripravili pre deti deň plný zážitkov a atrakcií.

 

Vojaci pripravili pre deti počas celého dňa množstvo ukážok výzbroje a výstroje profesionálnych vojakov, dynamické ukážky boja zblízka, sebaobrany, zásahu vojenských policajtov, špecialistov na výbušniny a mnohé ďalšie. Zážitky umocnili aj výsadkári zo vzdušných síl výsadkom priamo v strede ihriska.

O kultúrne zážitky sa postarali miestni umelci, hudobná skupina Komajota a na záver speváčka Dominika Mirgová.

 

Deň patriaci deťom spestrili aj príslušníci regrutačných skupín rôznymi hrami a súťažami. Poľné kino, poľná čitáreň, pretek v behu s výstrojom a výzbrojou vojaka, poradová príprava detí bola len časť toho čo pre deti pripravili. Deti mali možnosť zmodernizovať tank podľa svojich predstáv lepením ozdôb priamo na tank. Deti neodradilo ani blato, ktoré sa vytvorilo na ihrisku ako na bojovom poli.
Zamaskovaní malí vojaci odchádzali z bojového poľa s rozžiareným pohľadom, vojenskými zážitkami a diplomom za účasť na Dni detí s Ozbrojenými silami SR.


Bojové pole v GiraltovciachBojové pole v GiraltovciachBojové pole v GiraltovciachBojové pole v GiraltovciachBojové pole v GiraltovciachBojové pole v GiraltovciachBojové pole v GiraltovciachBojové pole v GiraltovciachBojové pole v GiraltovciachBojové pole v GiraltovciachBojové pole v GiraltovciachBojové pole v GiraltovciachBojové pole v GiraltovciachBojové pole v GiraltovciachBojové pole v GiraltovciachBojové pole v Giraltovciach

Autor: RSk Prešov - kapitán Marian Sadilek , Foto: RSk PO – čatár Alojz Mikula, RSk KE – rotná Katarína Čekanová, čatár Imrich Piroško - Dátum: 03.06.2013
Čítanosť: 22445
Verzia pre tlač

Skočiť na menu