Vojaci na palube jednorožca


Vojaci na palube jednorožca

Už tradične na Medzinárodný deň detí sú pripravené rôzne podujatia pre všetky deti asi v každom kúte Slovenska. Bolo tak i v sobotu 1. júna 2013 v areáli Auparku a Sade Janka Kráľa v Bratislave, kde zorganizovalo Občianske združenie Moonlinght Camp záverečný happening projektu „Na palube jednorožca“ deň plný zábavy aj poučenia pre rodiny s deťmi.

 

Každé dieťa, ktoré zavítalo na „palubu“ sa zaregistrovalo a dostalo hraciu kartu, na ktorej malo informácie ako postupovať a mapku, kde boli vyznačené stanovištia so súťažami a úlohami. Na 14 stanovištiach získali za splnenie úloh a vykonanie disciplín pečiatku na hraciu kartu. Boli to pečiatky s písmenkami a po zozbieraní všetkých písmeniek poskladali tajničku, ktorú odovzdali do žrebovania o ceny.

Pri súťažnom stanovišti číslo 13 "VOJACI" mali zastúpenie príslušníci z Regrutačnej skupiny Bratislava, profesionálni vojaci zo Ženijného práporu Sereď a Vojenskí policajti z Bratislavy. Vojaci si pre deti pripravili prekážkový beh, ktorého súčasťou boli hod loptičkou do koša, slalomový beh medzi kužeľmi a poslednou prekážkou bolo zhodenie pyramídy z plechoviek tromi hodmi. Po zdolaní behu utekali naspäť k regrutačnému stanu, kde si obliekli taktickú bojovú vestu, kevlarovu prilbu a dali sa pomaľovať vojenskými maskovacími farbami. Samozrejme dostali pečiatku s písmenkom "M" ako military (vojsko) na hraciu kartu a odmenu vojenskú omaľovávanku alebo pexeso.

 

Návštevníkov čakali i statické ukážky pozemnej výzbroje, techniky a výstroje. Mali možnosť nahliadnuť do ľahkého terénneho vozidla Landrover Defender a Mercedes Benz - G, zapnúť si majáky a sirény na vojenskom policajnom aute. Atrakciou bol aj mínerský oblek s mínohľadačkou a potápačská súprava ženistov zo Serede.

Medzi súťažné stanovištia patrili i Polícia SR, Hasičský a záchranný zbor SR, Horská záchranná služba, Emergency asistent system a Life Star Emergency, Bratislavská kynologická záchranná brigáda, Vnímavé hračky a Olivo, Kultúrne zariadenia Petržalka, Hniezdo záchrany, Orbis institute, Športové turnaje.sk, Nadácia LINAJE, Cultus Slavica, o.z., Wottsenglish – britský koncept výučby anglického jazyka pre deti.
Okrem stanovíšť boli pripravené aj sprievodné aktivity: workshopy, čitateľský kútik, meranie zraku, detský kasting a skákacie nafukovacie hrady.

Nechýbal ani kultúrny program v ktorom vystúpili Čestná stráž Ozbrojených síl SR, detské súbory, juniorské majsterky sveta v hip-hopovom tanci a na záver po vyžrebovaní cien vystúpil slovenský raper EGO.


MDD - Na palube jednorožcaMDD - Na palube jednorožcaMDD - Na palube jednorožcaMDD - Na palube jednorožcaMDD - Na palube jednorožcaMDD - Na palube jednorožcaMDD - Na palube jednorožcaMDD - Na palube jednorožcaMDD - Na palube jednorožcaMDD - Na palube jednorožcaMDD - Na palube jednorožcaMDD - Na palube jednorožcaMDD - Na palube jednorožcaMDD - Na palube jednorožcaMDD - Na palube jednorožcaMDD - Na palube jednorožcaMDD - Na palube jednorožcaMDD - Na palube jednorožcaMDD - Na palube jednorožcaMDD - Na palube jednorožcaMDD - Na palube jednorožcaNa palube jednoropžcaNa palube jednoropžcaNa palube jednoropžcaNa palube jednoropžcaNa palube jednoropžcaNa palube jednoropžcaNa palube jednoropžcaNa palube jednoropžcaNa palube jednoropžcaNa palube jednoropžcaNa palube jednoropžcaNa palube jednoropžcaNa palube jednoropžcaNa palube jednoropžcaNa palube jednoropžca

Autor: rotná Mária BALÁŽOVÁ , Foto: OZ Moonlight Camp - Dátum: 01.06.2013
Čítanosť: 19531
Verzia pre tlač

Skočiť na menu