Branný deň s drevármi


Branný deň s drevármi

V pondelok 27. mája 2013 bol pre viacerých študentov SOŠ drevárskej v Krásne nad Kysucou deň „D“. Čakali ich totiž záverečné maturitné skúšky. Školy sa tradične na tieto špeciálne dni pripravujú a pre ostatných žiakov pripravujú program mimo školy.

 

Branné dni sú ideálnym spestrením študijného programu, na ktorom sa viacerí študenti môžu niečo nové naučiť, alebo len tak stráviť zaujímavé dopoludnie so svojimi spolužiakmi.

 

Táto škola pripravila pre svojich študentov v spolupráci s Regrutačnou skupinou Žilina a príslušníkmi 5. pluku špeciálneho určenia zo Žiliny branný deň pri neďalekom lesíku.

 

Študenti mali možnosť zoznámiť sa s modulárnym systémom, ručnými zbraňami a spojovacími prostriedkami 5. pšu Žilina. Taktiež formou voľnej besedy bombardovali profesionálnych vojakov rôznymi otázkami z ich vojenského života.

 

Dobrovoľne nasilu zažili okrem krátkej turistiky aj hod granátom na presnosť, preťahovanie lanom, topografiu a športovým oštepom úspešne obhadzovali elektrické vedenie...


Branný deň s drevármiBranný deň s drevármiBranný deň s drevármiBranný deň s drevármiBranný deň s drevármiBranný deň s drevármiBranný deň s drevármiBranný deň s drevármiBranný deň s drevármiBranný deň s drevármi

Autor: rotný Dušan ŠTAFFEN , Foto: autor - Dátum: 30.05.2013
Čítanosť: 19388
Verzia pre tlač

Skočiť na menu