VOJACI NA LEVICKOM HRADE


VOJACI NA LEVICKOM HRADE

V priestoroch Levického hradu sa aj tento rok konalo podujatie „Noc múzeí a galérií 2013“, ktoré organizovalo Tekovské múzeum v Leviciach. Pre návštevníkov bol pripravený bohatý kultúrny program. Okrem stálej expozície Tekovského múzea, mohli návštevníci v amfiteátri vidieť kultúrny program študentov Pedagogickej a sociálnej akadémie v Leviciach „ Povesti o levickom hrade“, vystúpenia Folklórnej skupiny Rozmajrín z Podlužian, hudobného tria Fluidum a predstavenie divadla Teater komika Andrej Ohrádka a Roman Mihálka: Príbeh rytiera.

Na hradnom nádvorí prebiehala výstava vojenskej techniky, výzbroje a výstroje, kde sa prezentovali Klub vojenskej histórie Tekov, Klub vojenskej histórie Levice Vetorovci a Military historical múzem Pohronský Ruskov.

Medzi sprievodné aktivity tohto podujatia patrila aj prezentácia OS SR. V rámci tejto aktivity sa potenciálni uchádzači, v stane Regrutačnej skupiny Nitra, dozvedeli o histórií, úlohách a poslaní OS SR. Zároveň im boli poskytnuté informácie o podmienkach vstupu do OS SR a možnosti štúdia na AOS L. Mikuláš.

Pre deti bol pripravený zaujímavý program, kde najväčší ohlas vyvolalo maľovanie tvárí maskovacími farbami, ako to robia skutoční profesionálni vojaci. Malí výtvarníci mali možnosť ukázať svoje umenie pri kreslení obrázkov s vojenskou tématikou, za čo boli odmení malou pozornosťou formou propagačného predmetu.

Prezentácia profesionálnych vojakov, sa počas tohto slnečného dňa, stretla s veľkým záujmom a ohlasom nielen u detí, ale aj u zúčastnenej širokej verejnosti.


VOJACI NA LEVICKOM HRADEVOJACI NA LEVICKOM HRADEVOJACI NA LEVICKOM HRADEVOJACI NA LEVICKOM HRADEVOJACI NA LEVICKOM HRADEVOJACI NA LEVICKOM HRADEVOJACI NA LEVICKOM HRADEVOJACI NA LEVICKOM HRADEVOJACI NA LEVICKOM HRADEVOJACI NA LEVICKOM HRADEVOJACI NA LEVICKOM HRADEVOJACI NA LEVICKOM HRADE

Autor: kapitán Milan KUBIZNIAK , Foto: autor - Dátum: 20.05.2013
Čítanosť: 19225
Verzia pre tlač

Skočiť na menu