Aj počasie ocenilo veteránov z Afganistanu


Aj počasie ocenilo veteránov z Afganistanu Námestie Baníkov v Rožňave bolo v stredu 24. apríla miestom konania slávnostnej ceremónie udeľovania medailí príslušníkom Ozbrojených síl SR, ktorí pôsobili šesť miesiacov v zahraničnej operácií ISAF v Afganistane. Úvodné slová patrili náčelníkovi Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generálporučíkovi Petrovi Vojtekovi a štátnemu tajomníkovi Ministerstva obrany SR Milošovi Kotercovi. Ich obsahom bol aj poďakovanie za profesionalitu a odbornú pripravenosť, ktorú naši vojaci preukázali pri strážení najväčšej základne NATO v Afgánskom Kandaháre.

Slnečný a teplý deň prial nielen mnohým návštevníkom, ale aj profesionálnym vojakom, ktorí sa na koniec ceremónie predviedli slávnostným pochodom. Pre návštevníkov, hlavne tích najmenších bola na námestí pristavená rôzna bojová technika, výstroj a výzbroj, ktoré sa používajú v Ozbrojených silách SR. A záujem o ne bol nemalý. Záujem bol aj o propagačný stan Regrutačnej skupiny Košice, kde sa najmenší mohli dať pomaľovať maskovacími farbami a tí starší sa mohli viac dozvedieť o možnostiach ako sa stať profesionálnym vojakom.
Príjemné popoludnie ubehlo rýchlo a nám zostáva len držať palce naším profesionálnym vojakom, ktorí vo svete šíria dobré meno Slovenskej republiky.

Aj počasie ocenilo veteránov z AfganistanuAj počasie ocenilo veteránov z AfganistanuAj počasie ocenilo veteránov z AfganistanuAj počasie ocenilo veteránov z AfganistanuAj počasie ocenilo veteránov z AfganistanuAj počasie ocenilo veteránov z Afganistanu

Autor: čatár Ing. Imrich PIROŠKO , Foto: autor - Dátum: 25.04.2013
Čítanosť: 23083
Verzia pre tlač

Skočiť na menu