Kurz ochrany človeka a prírody pri strednej škole v Hlohovci stál opäť zato


Kurz ochrany človeka a prírody pri strednej škole v Hlohovci stál opäť  zato

V priestoroch Panskej záhrady v Hlohovci sa v utorok 23.4.2013 konala aktivita z názvom KOČAP (Kurz ochrany človeka a prírody) o ktorú mali záujem študenti 3-tieho ročníka Obchodnej akadémie Hlohovec.

Uskutočnila sa tu vzorová prezentácia OS SR za účasti Regrutačnej skupiny Trnava a niekoľkých vojakov ktorých vyslal na pomoc Dopravný prápor v Hlohovci s kompletným vybavením pre rozvinutie svojich vlastných pracovísk. Rozvinulo sa ich celkom šesť na ktorých sa študenti rozdelený na skupiny striedali.


Ako prvý bol stan regrutačnej skupiny s informáciami o jednotlivých zložkách ozbrojených síl ako aj o podmienkach prijatia, priebehu výberového konania či možnostiach služby v ozbrojených silách sprevádzaný čat. Andrejom Žilíkom. Mladí študenti prekvapili neobyčajným záujmom o službu v ozbrojených silách. Zaujal ich priebeh výberového konania, možnosti uplatnenia, platové ohodnotenie a činnosti v zahraničných operáciách.

 

Rozvinuli sa pracoviská tematický zamerané na chemickú prípravu zastúpené des. Martinom Pisarikom a des. Marekom Mihaľovom, kde sa študenti zaujímali o chemické nebezpečné látky a možnosťami ochrany pred nimi. Na zdravotníckej príprave v podaní des. Miroslava Šranka a voj.2st. Zuzany Miklošovej vojaci názorne ukázali v spolupráci s študentmi simulujúcimi rôzne zranenia poskytnutie prvej pomoci. Topografické stanovisko s por. Evou Pilšákovou a des. Radovanom Kováčikom pomohlo oboznámiť študentov s základmi práce s mapou, kompasom, buzolou a jednoduchou orientáciou v teréne. Streleckú prípravu viedol des. Peter Gažo a des. Daniel Valenta kde sa študenti zaujímali hlavne o ukážku zbraní a to samopalu SA vz.58P a guľometu UG vz.59Ľ. Prekvapilo ich ako náročné je rozkladanie a skladanie týchto zbraní a aké sú ich taktické technické údaje. Pracovisko sebaobrany bravúrne zvládnuté rtn. Andrejom Blehom a des. Andrejom Cmarom bolo takisto veľmi zaujímavé. Tu sa prejavilo ich niekoľkoročné venovanie následnej tematike. Predviedli hmaty, chvaty, kopy a pády, čo v dnešnej dobe mladých ľudí nadchýna. Nechýbali ani vodiči slob. Ivan Honza a voj. Andrej Berec, ktorý asistovali pri pristavenej vojenskej technike a to Tatra T815 a Landrover deffender .

 

Všetkým patrí naša vďaka za pomoc.

 

Regrutačná skupina Trnava so sídlom na Bottovej ulici č. 4 v Trnave, ponúka kompletný personálny servis ohľadom prijímania nových profesionálnych vojakov a vojačiek do radov Ozbrojených síl.


Kurz ochrany človeka a prírody pri strednej škole v Hlohovci stál opäť  zatoKurz ochrany človeka a prírody pri strednej škole v Hlohovci stál opäť  zatoKurz ochrany človeka a prírody pri strednej škole v Hlohovci stál opäť  zatoKurz ochrany človeka a prírody pri strednej škole v Hlohovci stál opäť  zatoKurz ochrany človeka a prírody pri strednej škole v Hlohovci stál opäť  zatoKurz ochrany človeka a prírody pri strednej škole v Hlohovci stál opäť  zatoKurz ochrany človeka a prírody pri strednej škole v Hlohovci stál opäť  zato

Autor: čat. Bc. Andrej Žilík , Foto: npor. Mgr. Mária Sliepková - Dátum: 24.04.2013
Čítanosť: 23150
Verzia pre tlač

Skočiť na menu