Profesionálny vojak - LEKÁR


Profesionálny vojak - LEKÁR

     Už po druhý krát sa uskutočnila prezentácia v Bratislavskom kraji pre študentov medicíny tentokrát z Lekárskej fakulty Univerzity Komenského, ktorá sa konala dňa 11. apríla 2013 o 13.00 hod. v Univerzitnej nemocnici Bratislava - Staré mesto, v posluchárni I. chirurgickej kliniky. Zaujímavé a atraktívne povolanie profesionálneho vojaka - lekára prilákalo 38 mladých, ambicióznych medikov, ktorí i napriek príprave na skúšky a štátnice si našli čas a prišli si vypočuť možnosti uplatnenia sa vo vojenskom zdravotníctve.

 

 

 

 

     Ako prebieha výberový proces a aké sú podmienky prijatia do štátnej služby profesionálneho vojaka priblížili v úvode príslušníci regrutačnej skupiny Bratislava. Na ich pozvanie sa prezentácie zúčastnili podplukovník MUDr. Ján BEREC, MPH. - primár Ľahko nasaditeľného chirurgického tímu ROLE 2E a Ing. František GUBÁŠ, PhD. z Úradu hlavného lekára Ozbrojených síl SR Ružomberok a za personálnu oblasť si regrutátori pozvali podplukovníčku Ing. Danu ŠINTAJOVÚ z Odboru doplňovania a výberu personálu Personálneho úradu OS SR.

 

 

     Budúcich lekárov informovali o vojenskej kariére lekára, o možnosti ďalšieho medicínsko - odborného, vojensko - odborného a jazykového vzdelávania, o možnostiach vykonávať odborné stáže vo vybraných zdravotníckych zariadeniach v SR, prípadne v niektorých zariadeniach v členských krajinách NATO, kde môžu pracovať s najmodernejšou zdravotníckou technikou a vybavením „kontajnerovej nemocnice“ a iných pracovísk Úradu hlavného lekára.

 

 

     Medikov zaujala Poľná mobilná zdravotnícka jednotka ROLE 2E, ktorá je hlavným výkonným prvkom Úradu hlavného lekára a pripravená na nasadenie vo vojenských operáciách  a mierových misiách mimo územia SR. Študenti sa samozrejme zaujímali i o finančné ohodnotenie a benefity vojenských lekárov.  

 

               Možnosť podať si žiadosť totiž ostáva už len do 22. apríla 2013 !

 

 


LekarLekarLekarLekarLekarLekarLekarLekarLekarLekarLekarLekarLekar

Autor: www.vojak.mil.sk , Foto: www.vojak.mil.sk - Dátum: 12.04.2013
Čítanosť: 27513
Verzia pre tlač

Skočiť na menu