Staň sa profesionálnym vojakom - lekárom


Staň sa profesionálnym vojakom - lekárom          Študenti medicíny šiesteho a piateho ročníka z Lekárskej fakulty Slovenskej zdravotníckej univerzity Bratislava sa dňa 13. marca 2013 zúčastnili prezentácie „Staň sa profesionálnym vojakom - lekárom“.

 

Zaujímavé a atraktívne povolanie profesionálneho vojaka - lekára prilákalo 32 mladých, ambicióznych medikov, ktorí i napriek príprave na skúšky a štátnice si našli čas a prišli si vypočuť možnosti uplatnenia sa vo vojenskom zdravotníctve.

 

Ako prebieha výberový proces a aké sú podmienky prijatia do štátnej služby profesionálneho vojaka priblížili v úvode príslušníci regrutačnej skupiny Bratislava. Na ich pozvanie sa prezentácie zúčastnili podplukovník MUDr. Ján BEREC, MPH. - primár Ľahko nasaditeľného chirurgického tímu ROLE 2E a Ing. František GUBÁŠ, PhD. z Úradu hlavného lekára Ozbrojených síl SR Ružomberok, lebo kto najlepšie odpovie na otázky ako odborníci z praxe.

 

Budúcich lekárov informovali o vojenskej kariére lekára, o možnosti ďalšieho medicínsko - odborného, vojensko - odborného a jazykového vzdelávania, o možnostiach vykonávať odborné stáže vo vybraných zdravotníckych zariadeniach v SR, prípadne v niektorých zariadeniach v členských krajinách NATO, kde môžu pracovať s najmodernejšou zdravotníckou technikou a vybavením „kontajnerovej nemocnice“ a iných pracovísk Úradu hlavného lekára.

 

            Medikov zaujala Poľná mobilná zdravotnícka jednotka ROLE 2E, ktorá je hlavným výkonným prvkom Úradu hlavného lekára a pripravená na nasadenie vo vojenských operáciách  a mierových misiách mimo územia SR. Študenti sa samozrejme zaujímali i o finančné ohodnotenie a benefity vojenských lekárov. Prednáška ich zaujala natoľko, že trvala 2 hodiny bez prestávky a bolo vidieť, že prejavili záujem o službu v Ozbrojených silách SR.

 

Veľkú diskusiu vyvolala aj informácia o preskúšaní z fyzickej zdatnosti a psychickej spôsobilosti nakoľko sa v prvom rade stanú profesionálnymi vojakmi. Po predstavení jednotlivých disciplín a náročnosti psychotestov sa obavy rozptýlili a diskusia mohla pokračovať ďalej.

 

            Veríme, že na základe týchto informácií si študenti medicíni nájdu cestu k jednotlivým regrutačným skupinám v mieste ich trvalého bydliska podľa príslušného kraja a po vyhlásení výberového konania si podajú žiadosť.

 

Ďalšia prezentácia sa bude konať dňa 19. marca 2013 na Jesseniovej lekárskej fakulte v Martine a po spresnení termínu i na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.

 


Staň sa profesionálnym vojakom - lekáromStaň sa profesionálnym vojakom - lekáromStaň sa profesionálnym vojakom - lekáromStaň sa profesionálnym vojakom - lekáromStaň sa profesionálnym vojakom - lekáromStaň sa profesionálnym vojakom - lekáromStaň sa profesionálnym vojakom - lekáromStaň sa profesionálnym vojakom - lekárom

Autor: rotná Mária BALÁŽOVÁ - Dátum: 15.03.2013
Čítanosť: 33891
Verzia pre tlač

Skočiť na menu