Dukla ožila spomienkami


Dukla ožila spomienkami

Obec Vyšný Komárnik v spolupráci s Klubom vojenskej histórie Krasnogvardejci Košice a Vojenským historickým ústavom Bratislava sa stala v sobotu 13. októbra dejiskom ukážky krvavých bojov z obdobia druhej svetovej vojny. Viac ako stovka nadšencov v dobových uniformách s dobovou technikou inscenovalo zaujímavú a pútavú ukážku pre skoro štyri tisícky návštevníkov zo širokého okolia. Za použitia efektov pyrotechniky sa podarilo čo najvernejšie napodobniť atmosféru bojiska, letecké súboje to len umocňovali a celé to dotváralo počasie svojou sychravou náladou.

 

Svoje zastúpenie tu mala aj Skupina personálneho doplňovania z Prešova. Zväčša ju obklopovali mladší návštevníci. Najväčšiu pozornosť vzbudil asi 19-ročný mládenec, ktorý strašne túži byť vojakom. „Už som schudol 40 kíl za polroka“, hovorí „hádam už teraz splním kritériá na prijatie za vojaka“. Tak tomu sa už hovorí cieľavedomosť podmienená húževnatosťou. Ako odmenu za sebazaprenie si odniesol tričko s logom Ministerstva obrany Slovenskej republiky . Starostka obce Vyšný Komárnik pani Štefancová Bola nadmieru spokojná s priebehom ukážok. Vyjadrila presvedčenie, že tieto ukážky bojov chytili za srdce nielen nadšencov vojenskej histórie, ale aj širokú verejnosť. To potvrdila aj účasť verejnosti v počte okolo štyroch tisíc návštevníkov. „ Som veľmi rada, že nás prišli podporiť aj ozbrojené sily účasťou Skupiny personálneho doplňovania z Prešova a Vojenského historického múzea Svidník“ hodnotila starostka spoluprácu na týchto historických podujatiach.


Dukla ožila spomienkamiDukla ožila spomienkamiDukla ožila spomienkamiDukla ožila spomienkamiDukla ožila spomienkamiDukla ožila spomienkamiDukla ožila spomienkamiDukla ožila spomienkamiDukla ožila spomienkamiDukla ožila spomienkamiDukla ožila spomienkamiDukla ožila spomienkamiDukla ožila spomienkamiDukla ožila spomienkamiDukla ožila spomienkamiDukla ožila spomienkamiDukla ožila spomienkamiDukla ožila spomienkamiDukla ožila spomienkamiDukla ožila spomienkamiDukla ožila spomienkamiDukla ožila spomienkami

Autor: čatár Alojz MIKULA , Foto: autor - Dátum: 15.10.2012
Čítanosť: 34629
Verzia pre tlač

Skočiť na menu