Deň otvorených dverí vo VÚ Michalovce


Deň otvorených dverí vo VÚ Michalovce

Pri príležitosti Dňa Ozbrojených síl SR sa 21.9.2012 uskutočnil Deň otvorených dverí u Samohybného delostreleckého oddielu v Michalovciach. Vojenský útvar pripravil pre širokú verejnosť zaujímavý program v rámci ktorého mali účastníci možnosť vidieť statické a dynamické ukážky vojenskej techniky. Účastníci mali tiež možnosť zoznámiť sa prostredníctvom príslušníkov Klubu vojenskej histórie s historickými zbraňami a dobovými uniformami bývalej armády ČSR.

 

 


Skupina personálneho doplňovania Územnej vojenskej správy Košice sa pravidelne zúčastňuje aktivít organizovaných vojenskými útvarmi s cieľom podieľať sa na pozitívnej prezentácii Ozbrojených síl Slovenskej republiky. V rámci Dňa otvorených dverí príslušníci Skupiny personálneho doplňovania Územnej vojenskej správy Košice poskytli okrem iného záujemcom informácie o možnostiach a podmienkach výkonu štátnej služby profesionálneho vojaka. Detskú pozornosť však upútali najmä organizovaním súťaží a maskovaním tváre maskovacími farbami, za ktoré boli deti odmenené zaujímavými cenami a propagačným materiálom.
Bránami útvaru prešlo takmer 650 účastníkov. Uvedená aktivita prispela k ďalšiemu prehlbovaniu pozitívneho vzťahu k ozbrojeným silám a pochopeniu dôležitosti ozbrojených síl pre našu spoločnosť.


DOD vo VÚ MichalovceDOD vo VÚ MichalovceDOD vo VÚ MichalovceDOD vo VÚ MichalovceDOD vo VÚ MichalovceDOD vo VÚ MichalovceDOD vo VÚ MichalovceDOD vo VÚ Michalovce

Autor: kapitán Ing. Jaroslav ŽUPA , Foto: autor - Dátum: 25.09.2012
Čítanosť: 55501
Verzia pre tlač

Skočiť na menu