Pod Zoborom sa oslavovalo


Pod Zoborom sa oslavovalo

Deň Ozbrojených síl Slovenskej republiky oslavovali dňa 20. septembra 2012 aj deti z mesta Nitra a blízkeho okolia. Bohatý a veľmi pestrý program, ktorý pre ne pripravili profesionálni vojaci Protilietadlovej raketovej brigády v Nitre, 12. mechanizovaného práporu Nitra a psovodi Policajného zboru SR, zaujal nejedného škôlkara, či žiakov základných škôl.

 

 


Najmenší účastníci, bez slova a so zatajeným dychom, počúvali rozprávanie profesionálnych vojakov o zbraniach, či výstroji. Ukážka techniky a zbraní nezostala bez povšimnutia, keďže záujemcov o chytenie si samopalu, alebo guľometu bolo veľa a príležitosť sadnúť si do vojenského špeciálu a pokrútiť si volantom, postláčať všetky kontrolky využili snáď všetci.


Svoje umenie predviedli psovodi, chemici, ale aj spojári, ktorí umožnili deťom zatelefonovať prostredníctvom ich prostriedkov. Program spestrovali aj nečakané výbuchy dymovíc, pri ktorých spozornelo nejedno očko malého navštevníka. Veľmi vítanou a žiadanou bola možnosť povoziť sa na terénnych automobiloch.


Stan Skupiny personálneho doplňovania Územnej vojenskej správy v Nitre bol v neustálej permanencii, nakoľko tu bol pripravený veľmi zaujímavý program a hlavne tu bola možnosť pomaľovať sa ako ozajstní profesionálni vojaci. Pre víťazov a odvážlivcov boli pripravené malé prekvapenia, ktoré veľmi potešili našich najmenších.


Pod Zoborom sa oslavovaloPod Zoborom sa oslavovaloPod Zoborom sa oslavovaloPod Zoborom sa oslavovaloPod Zoborom sa oslavovaloPod Zoborom sa oslavovalo

Autor: kapitán Ing. Milan KUBIZNIAK , Foto: autor - Dátum: 25.09.2012
Čítanosť: 32749
Verzia pre tlač

Skočiť na menu