Historické boje na Slovenských pieskoch


Historické boje na Slovenských pieskoch

 Vo vojenskom výcvikovom priestore Záhorie sa dňa 11. augusta 2012 konal 4. ročník stretnutia priateľov a zberateľov vojenských historických vozidiel pod názvom "Slovenské piesky 2012“

Toto podujatie si prišli pozrieť priaznivci vojenskej histórie nielen z kútov Slovenska, ale i zo zahraničia. Počas týchto dní sa konala prehliadka vojenských historických vozidiel, historických zbraní, ktorými sa zberatelia pýšili pred stovkami divákov. Najväčšiu pozornosť venovali ukážkam bojov z obdobia 2. svetovej vojny. "Vojaci" v sovietskych, nemeckých či amerických uniformách s dobovou technikou a so zbraňami sprostredkovali verejnosti reálnu situáciu, ktorá sa odohrala pred 68 rokmi. Diváci mohli vidieť priamo v bojovej činnosti pojazdné tanky T-34, nemecký pásový transportér, rôzne typy terénnych vozidiel i motocyklov so sajdkami. Dobové boje verne priblížili aj pyrotechnické efekty.

 
Rekonštrukcia bojov si našla svojich priaznivcov vo všetkých vekových kategóriách, ktorí si odniesli nezabudnuteľné zážitky a tešia sa na stretnutie i na budúci rok.

 
Návštevníci sa so záujmom pristavili pri propagačnom stane Územnej vojenskej správy Bratislava a Nitra, kde si okrem informácií o vstupe do ozbrojených síl SR mohli aj vyskúšať novodobú výstroj profesionálneho vojaka a doplniť svoju zbierku z časopisov Obrana.


Historické boje na Slovenských pieskochHistorické boje na Slovenských pieskochHistorické boje na Slovenských pieskochHistorické boje na Slovenských pieskochHistorické boje na Slovenských pieskochHistorické boje na Slovenských pieskochHistorické boje na Slovenských pieskochHistorické boje na Slovenských pieskochHistorické boje na Slovenských pieskochHistorické boje na Slovenských pieskochHistorické boje na Slovenských pieskochHistorické boje na Slovenských pieskochHistorické boje na Slovenských pieskochHistorické boje na Slovenských pieskochHistorické boje na Slovenských pieskoch

Autor: kapitán Mgr. Miroslav BURČÍK , Foto: kapitán Mgr. Miroslav BURČÍK - Dátum: 13.08.2012
Čítanosť: 42556
Verzia pre tlač

Skočiť na menu