Lepší záver školského roka si nevieme ani predstaviť


Lepší záver školského roka si nevieme ani predstaviť

Kto už by len toto čakal, aby sa v posledný týždeň školského roka, kedy sa odovzdávajú učebnice, čistia sa lavice, konalo tak zaujímavé podujatie akým je Kurz ochrany človeka a prírody a ešte aj s ozajstnými profesionálmi? Odpoveď je jednoduchá: nikto. Ale stalo sa!

 

 

 

 

 
V pondelok 25. júna 2012 sa v športovom areáli obce za sprievodu drobných dažďových kvapiek odštartoval predposledný kurz ochrany človeka a prírody tohto školského roka. Napriek tomu, že asi po hodine a pol sa počasie ešte väčšmi zhoršilo to vôbec nevyzeralo, že sa aktivita blíži ku koncu. Ako žiaci a učitelia, tak aj vojaci sa presunuli do priestorov základnej školy, kde sa pokračovalo už v začatých diskusiách.


Ako to už býva zvykom, na podujatiach kde sú prítomní profesionálni vojaci bol všade cítiť rešpekt a disciplína. Akoby sa deti na malú chvíľu dobrovoľne stali malými vojačikmi a vojačkami. Počas prednášok z topografie, chemickej prípravy alebo zdravotníckej prípravy bez vyzvania nikto ani len nemukol.


Najlákavejšou zástavkou sa hneď po pracovisku sebaobrany jednoznačne stala pristavená automobilová technika. Vidieť na vlastné oči vojenské vozidlo Aligátor či Tatra – Multilift a dokonca si aj nastúpiť a prezrieť si čo všetko sa vo vozidlách nachádza, no jednoducho nezabudnuteľný zážitok!


Nielen žiaci zo základných škôl v Trnave, Hlohovci či Galante, kde sa spomínaná aktivita už uskutočnila, ale aj žiaci z Ružindola sa dozvedeli dôležité informácie ako si dať rady v prípade ohrozenia života alebo rôznych krízových situácií ako sú prírodné pohromy a priemyselné katastrofy.


Potrebné odpovede na otázky im prišli zodpovedať profesionálni vojaci z Dopravného práporu v Hlohovci, ktorí uvedené podujatie absolvovali v spolupráci so Skupinou personálneho doplňovania Územnej vojenskej správy v Trnave už viackrát.


KOČAP ZŠ RužindolKOČAP ZŠ RužindolKOČAPKOČAPKOČAP

Autor: čatárka Ing. Andrea HERGOTTOVÁ - Dátum: 27.06.2012
Čítanosť: 44191
Verzia pre tlač

Skočiť na menu