II. DEŇ ODVAHY - Vzduchovky študentov neohúrili


II. DEŇ ODVAHY - Vzduchovky študentov neohúrili

Už po druhý krát príslušníci Skupiny personálneho doplňovania Územnej vojenskej správy Bratislava zorganizovali dňa 25. júna 2012 pre vyše 60 študentov stredných škôl a základnej školy v Bunkri BS-8 aktivitu s názvom „Deň odvahy“.

 

  

 

 

 

Študenti sa dozvedeli celú históriu bunkra od budovania až po súčasnosť. V bunkri sú vystavené zaujímavé fotodokumenty a vojnové artefakty z prvej a druhej svetovej vojny, zahrnuté sú aj dejiny Československej a Slovenskej armády.

 

Okrem informácií z dejín si i napriek daždivému počasiu žiaci zo základnej školy zastrieľali zo vzduchovky na plastové fľaše zo vzdialenosti 10 m. Študentov stredných škôl vzduchovky skoro vôbec neohúrili, pretože si po prvý krát v živote mohli zastrieľať zo skutočného samopalu, "škoda že len zo slepými nábojmi" ... skonštatovali viacerí.

 

Vďaka príslušníkom vojenskej polície z Bratislavy si mohli obzrieť techniku, zbrane a nechýbala ani ukážka zajatia páchateľa, študenta. Vojenský policajt "pes Nero", ktorý je odborníkom na vyhľadávanie výbušnín a drog opäť zasahoval v bunkri, kde našiel výbušninu "Semtex" samozrejme len pre cvičné účely. Dievčatá po tejto informácii priam zbledli, na to ich príslušník vojenskej polície ubezpečil, že zbrane nezabíjajú, to len ľudia ... ktorí ich používajú !


II. Deň odvahyII. Deň odvahyII. Deň odvahyII. Deň odvahyII. Deň odvahyII. Deň odvahyII. Deň odvahyII. Deň odvahyII. Deň odvahyII. Deň odvahyII. Deň odvahyII. Deň odvahyII. Deň odvahyII. Deň odvahyII. Deň odvahyII. Deň odvahyII. Deň odvahyII. Deň odvahyII. Deň odvahyII. Deň odvahyII. Deň odvahy

Autor: rotná Mária BALÁŽOVÁ - Dátum: 26.06.2012
Čítanosť: 42768
Verzia pre tlač

Skočiť na menu