Hurá, prišli vojaci


Hurá, prišli vojaci

„Hurá, prišli vojaci “ kričali deti z materskej škôlky, ktoré sa tešili na dlho očakávaný deň. Zvedavé pohľady a nadšenie škôlkarov potešilo prítomných profesionálnych vojakov, ktorí prišli priblížiť deťom vojenské povolanie.

 

 

 

 

 Príslušníci Čestnej stráže Ozbrojených síl SR sa predstavili v historickej a v akciovej uniforme, v ktorých zabezpečujú štátno-protokolárne akcie vojenskými poctami pre štátnych a ústavných činiteľov SR, predstaviteľov vlád cudzích štátov, pri oslavách výročí a významných udalostí. A nechýbala ani výzbroj čestných jednotiek medzi, ktoré patrí šabľa pre vyšších dôstojníkov a puška s bodákom.
Spolu s nimi prišli aj príslušníci Vojenskej polície Bratislava na dvoch policajných autách s kompletnou výzbrojou a výstrojou, kde samozrejme nechýbal ani náš hrdina nemecký ovčiak NERO. Ten sa deťom hneď zapáčil natoľko, že sa doslova "stratil v dave". Majáky blikali a sirény hučali celé dopoludnie a skoro malí škôlkari vytvorili rekord v počte pasažierov osádky služobného auta.
Vojaci si pripravili ukážku zbraní od granátometu, samopalu, pištole, nepriestrelné vesty, taktické vesty, kevlarové prilby a mnoho ďalšieho, no najväčšou odmenou pre najmenších bol darček za poslušnosť a to omaľovánka s farbičkami. Tí najlepší dostali na záver odznaky, hviezdičky a samozrejme pochvalu od našich profesionálnych vojakov.Nakoniec sa dali prehovoriť aj učiteľky a kuchárka, ktoré si vyskúšali výstroj a nechali sa pomaľovať taktickými farbami, aby sa zladili so svojimi zverencami. Veríme, že si z tohto dňa zoberú čo najviac informácii, pretože sa konečne mohli dozvedieť čo robí vojenský policajt - psovod, vojenský dopravný policajt, vojenský policajt - ochrankár, strelec alebo guľometník Čestnej stráže Ozbrojených síl SR.Skupina personálneho doplňovania Územnej vojenskej správy Bratislava zároveň pozvala detičky na zajtrajší deň otvorených dverí na Prezidentskom paláci, kde sa môžu stretnúť s naším hlavným veliteľom Ozbrojených síl SR a to samotným prezidentom SR.


Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá! Prišli vojaci!Hurá, prišli vojaci

Autor: kapitán Mgr. Miroslav BURČÍK - Dátum: 14.06.2012
Čítanosť: 32576
Verzia pre tlač

Skočiť na menu